Shenjat ‘dorëlëshuara’ të horoskopit, sa para jepni aq më shumë merrni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këto shenja besojnë se në jetë atë që jepni, merrni. Ata besojnë thellësisht se gjithçka rreth nesh është energji. Kështu është edhe paraja.

Dhe energjia duhet të “rrjedhë”. Kjo është arsyeja pse sa më shumë para të shpenzoni, aq më lehtë paratë vijnë në jetën tuaj.

Le të shohim se për cilat shenja  po flasim dhe sigurisht t’i analizojmë ato:

Shigjetari

Shigjetari është një person i qetë dhe i lumtur. Ai beson në atë që ne e quajmë energji, është mendjehapur dhe mjaft dhurues si person.

Në jetën e tij, ai funksionon në bazë të asaj që jep, aq shumë që merr. Ndihmon ata që kanë nevojë, nuk është koprrac dhe aspak dorështrënguar.

Ne do të thoshim të kundërtën. Ai beson se nëse nuk shpenzoni para, atëherë bllokoni energjinë e parave dhe ajo nuk kthehet më tek ju. Pra, sa më thumbues të jesh, aq më i varfër do të jesh.

Ujori

Në të njëjtën logjikë me Shigjetarin është edhe Ujori. Një person mendjehapur dhe mjaft “i sofistikuar” në jetën e tij. Ai provon gjithçka dhe gjithashtu beson në energjinë e universit. Në përditshmërinë e tij e vë në praktikë atë që themi “çfarë jep, merr”.

Ai kujdeset që “kanula” të jetë e hapur përgjithmonë, në mënyrë që energjia e parave të rrjedhë dhe të kthehet tek ai, edhe më shumë. Ujori nuk është i shtrënguar në asnjë mënyrë dhe është mjaft i dhënë.

Peshqit

Peshqit janë shenja më shpirtërore nga të gjitha! Ai është personi që do të shihni duke bërë meditim dhe joga. Ai është një besimtar i madh në karma dhe energjinë e universit. Ai e di mirë se atë që jep e merr në këtë jetë.

Lexo edhe :  Si çiftëzohen tardigradët? Meshkujt kërkojnë femra duke përdorur nuhatjen

Ai është gjithmonë i gatshëm të ndihmojë dhe t’i japë kujtdo që ka nevojë. Ai i shpenzon paratë e tij pa u menduar dy herë sepse, ashtu si dy shenjat e tjera të përmendura më sipër, ai e di mirë që universi do t’ia kthejë me interes.

Nuk është koprrac, nuk është dorështrënguar dhe me veprimet e tij sigurohet që të ndihmojë bollëkun “të hyjë” në jetën e tij./   S.M

Të fundit

Horoskopi ditor, 10 Dhjetor 2023

DASHI Gjatë kësaj dite do bëni mirë të reflektoni më gjatë dhe të braktisni disa zakone të këqija. Keni për...

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season, me rezultat 123-109 ndaj Indiana...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Humbi rrugën në Malin e Dajtit, policia i shkon në ndihmë turistit gjerman

Policia i ka ardhur në ndihmë një shtetasi gjerman. Ky i fundit rreth pasdites, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën,...

Lajme të tjera

Web TV