Tottenham triumfon në “frymën e fundit” ndaj Liverpool dhe merr vendin e dytë në renditje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Liverpooli shpërdoron mundësinë për t’i marrë kryesimin e Premier Leagues Manchester City-t.  “The Reds” pësuan disfatën e parë sezonale 2-1 në fushën e Tottenhamit në një sfidë të cilën e mbyllën me dy lojtarë më pak, pasi Curtis Jones dhe Digo Jota u ndëshkuan më kartonë të kyq.

Një sukses “in extremis” për ekipin londinez, falë një autogoli të Matip në minutën e fundit shtesë.

Skuadra e Jurgen Klopp e nisi mirë takimin, me disa raste për shënim, por ndeshja mori tjetër rrjedhë kur Jones u ndëshkua me karton të kuq.

Tottenhami e zhbllokoi takimin me Son, por në kohën shtesë të pjesës së parë barazoi Gakpo.

Edhe me një lojtar më pak, Liverpooli po luante si i barabartë, por me kartonin e kuq të Digo Jotas gjithçka u bë më e vështirë për miqtë. Atëherë kur mendohej se ndeshja do të mbyllej në barazim erdhi autogoli i Matip, që vulosi fitoren e “Spurs”-ave.

Të fundit

Përballjeje e ashpër/ Gruaja padit ish-burrin për ‘diskriminim moshe’

Prishja e një martese është gjithmonë e vështirë për të dyja palët por në një rast të çuditshëm gjykata...

Kjo është gruaja më e fuqishme në botë për 2023, sipas Forbes

Revista “Forbes” ka shpallur për të dytën herë si gruan më të fuqishme në botë presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen. Ndërkohë që...

Kjo është fytyra e kushëririt tonë 146,000 vjet më parë

Është rindërtuar në mënyrë dixhitale pamja e Homo Longit (ose "njeriut-dragoi"), kafka e madhe e të cilit u zbulua në Kinë disa vite më parë: a...

E frikshme!/ Sociologia: Fëmijët i nisin sot marrëdhëniet seksuale që 12-13 vjeç

Sociologia, Marsi Simo, e ftuara e emisionit “Shije Shtëpie” për të folur rreth temës “hiperseksualizimi tek fëmijët”, shpjegoi definicionin e hiperseksualizimit. Sipas saj, kjo...

Tarifat e Brexit për automjetet elektrike, BE propozon pezullim

Komisioni Evropian dëshiron t’i shtyjë tarifat e Brexit-it për automjetet elektrike dhe bateritë për tre vite. Kjo është arsyeja pse sot ai u ka propozuar...

Lajme të tjera

Web TV