VIDEO/ Spektakël dhe magji në 35 minuta, Lautaro Martinez “fundos” Salernitanan

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lautaro Martinez bën “poker” në transfertën e Salernitanës dhe i jep tri pikët dhe kreun e Serie A skuadrës së Inter.

Ndeshja e vlefshme për raundin e shtatë të Serie A u dominua nga “zikaltërit” megjithatë pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura.

Në minutat e para të pjesë së dytë u aktivizuan mesfushori i kombëatres shqiptare, Kristjan Asllani, Mkhitaryan dhe Lautaro Matinez, me treshen që i dhanë drejtim këtij takimi.

Në minutën e 62’ Lautaro Martinez zhbllokoi sfidën, në minutën e 77’ argjentinasi shënoi golin e dytë për Inter.

Më pas në minutën e 85’ Lautaro mori përsipër ekzekutimin e penalltisë për Interin dhe e bëri më së miri.

Teksa sfida u vulos në minutën e 89’ me argjentinasin që bëri “poker” dhe i dha nëj fitore të rëndësishme skuadrës së tij.

Në fund ndeshja u mbyll me rezultatin 0-4, me Salernitanën që renditet në vend të 19-të me tre pikë,ndërsa Inter rikthehet në krye të renditjes me 18 pikë.

Të fundit

Arsenal shkatërron Lensin në “Emirates”, francezët të pafuqishëm përballë “Topçinjve”

Arsenali fiton me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në...

Champions League/ Napoli i pafuqishëm ndaj Real Madrid, Inter “ringjallet” ndaj Benficas

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin...

Pengesa e Elon Musk për të qenë lider botëror, vetvetja

Nga BRIAN FUNG, CNN – Elon Musk është kthyer në një lojtar gjithnjë e më të rëndësishëm në çështjet globale. Themeluesi i SpaceX ka qenë...

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit, përfshirë babanë e tij Në një video prej më shumë se...

Kryevepra që u kthye në meme

“The Laughing Valier”, piktura e vitit 1624 është ekspozuar së fundmi në Galerinë Kombëtare të Londrës. “Kur hyra brenda dhe e pashë, mbeta i shtangur”,...

Lajme të tjera

Web TV