Krim i rëndë në familje/ Djali vret brenda në banesë nënën e tij dhe vëllain

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në Vignola, në provincën e Modenës, një burrë goditi për vdekje nënën e tij 88-vjeçare dhe vëllain e tij 66-vjeçar .

Dy trupat u zbuluan brenda një shtëpie në Via Torino nga policia, e cila shkoi në vendngjarje pasi fqinjët kishin ngritur alarmin, duke raportuar se kishin dëgjuar britma.

Viktimat e vrasjes së dyfishtë janë 88-vjeçarja Anna Malmusi dhe djali i saj Emore Capucci, 66 vjeç. Autori i dyshuar i krimit, i cili ruhet në spital prej mbrëmjes së djeshme nga policia, është 67-vjeçari Uber Capucci, i dërguar në spitalin Baggiovara, ku është jashtë rrezikut për jetën.

Siç kanë dëshmuar fqinjët, dje rreth orës 21:30, para se policia të ndërhynte në vendngjarje dhe të gjente dy trupat, në shtëpinë e vrasjes së dyfishtë kishte ndodhur një debat i dhunshëm.

Ende nuk dihen motivet e krimit të rëndë teksa autoritet pritet të zbardhin më tej pas dëshmisë së 67-vjeçarit./E.T

Të fundit

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, pranga 20-vjeçarit në Dibër

Një 20-vjeçar është arrestuar nga Policia në Dibër, pasi i riu ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij. Ngjarja ka...

Rikthehet Harry Potter, ja kur do të shfaqet seriali premierë

Seriali televiziv “Harry Potter” po ecën përpara, me Warner Bros. Discovery tani synon të sjellë në vitin 2026 premierën e tij zyrtare. Data u njoftua...

U hodh nga kati i tretë i Spitalit të Traumës, ndërron jetë 47-vjeçari, detaje

Më datë 25.02.2024, rreth orës 05:30, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3-të i Spitalit të Traumës, shtetasi M. H., 47 vjeç, i...

Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e këngës popullore e qytetare të Shqipërisë së Mesme si dhe e shumë hiteve Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj. As më shumë...

Buxheti shtesë 2024, qeveria kursen nga skema e pensioneve 75 mln euro

Qeveria miratoi gjatë javës ndryshimet e para në buxhet duke shtuar planin e të ardhurave të përgjithshme me 10,6 miliardë lekë, të cilat do...

Lajme të tjera

Web TV