Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca, qeveria, kryeministri Rama, kanë qene që në ditën e parë të ideimit të kësaj reforme, më pas të zbatimit të saj dhe sot në fazën po jepet mbështetje për sistemin e ri të drejtësisë, ku në asnjë moment nuk ka pasur asnjë lëkundje për këtë reformë që do të bëj ndryshimin e të ardhmes së Shqipërisë, nuk është slogan, unë e besoj fort. Kur mendohet se qoftë ky momenti i këtyre kërcënimeve që ndodhën publikisht, mund të konsiderohet si një pikë kthese, unë besoj që kthesa ka qene që në momentin që në ditën që Reforma në Drejtësi është miratuar. Pavarësisht se faktorë të ndryshëm, disa e kanë besuar dhe disa jo, por duke parë rezultatet sot, ajo pika e kthesës është jo vetëm për mazhorancën por për të gjithë vendin. Edhe pavarësisht se asnjëri, qoftë dhe unë, nuk gëzohem për asnjë që shkon në SPAK, qoftë i akuzuar, qoftë një procedim penal apo që më në fund merr një dënim, absolutisht, aq më tepër kur janë pjesë të politikës, qoftë një koleg. Por nëse një koleg shkon atje është zgjedhje që e ka bërë vetë, do të thotë me veprime apo mosveprimet në mënyrë të paligjshme e ka sjellë çështjen deri përpara SPAK“.

Të fundit

Vajza e tij humbi jetën në lule të rinisë/ Familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit

Familja e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavos, ka hapur dyert e mortit pas një tragjedia te rëndë, ku vajza...

“Duart lart se ju vramë”/ Pronarja e argjendarisë rrëfen tmerrin, ja si e grabitën

Detaje të reja zbardhen lidhur me grabitjen e argjendarisë në Kamëz, gjatë pasdites së djeshme. Pronarja e argjendarisë në Kamëz është shprehur se kanë...

Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen poshtë,...

Riaktivizohet vullkani në Malin Etna

Vullkani Etna në Italinë jugore ka shpërthyer sërish. Aktiviteti vullkanik vazhdon në Malin Etna, i cili është afërsisht 3.300 metra i lartë, në ishullin...

Aspirina, “dëmton” zemrën? Studimi viral i mjekut, Bigfarma kundër tij

TIRANË- Përdorimi i aspirinës e rrit me 26 për qind rrezikun e infarktit të zemrës tek njerëzit që kanë qoftë edhe një faktor predispozues lidhur...

Lajme të tjera

Web TV