Habit inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë se ai do e dashuronte një grua sintetike.

Duke diskutuar për spikeren më të re të lajmeve në Euronews Albania, Tokyo Tirana, një spikere virtuale, Mertenika tha se ai do e dashuronte që jo vetëm një po disa spikere virtuale e pse jo humanoid të jepnin lajme.

“Unë e dashuroj që unë të shikoj një spikere apo disa spikere që të japin lajmet në mënyrë automatike. Pse? Unë nuk dua të them inteligjenca artificiale dhe natyrale, dallimi i inteligjencës natyrale, është emocioni që gjeneron, logjika.

Unë e dashuroj, mezi po e pres. Jo vetëm që avatari, por që humanoidi të japi lajme. Edhe një grua sintetike do e dashuroja”,-tha Ermand Mertenika./   S.M

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV