Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Kryeministri japonez: Ndalimi i martesave brenda të njëjtit s*ks nuk është diskriminim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri i Japonisë Fumio Kishida është kritikuar pasi tha se ndalimi i martesa brenda të njëjtit seks nuk është diskriminim.

Javë më parë, ai i kërkoi falje komunitetit LGBTQ për komentet homofobike të bëra nga një ndihmës i cili që nga ajo kohë është shkarkuar.

Partia e Z. Kishida është nën presion në rritje për të përmirësuar të drejtat e LGBTQ, pasi gjithnjë e më shumë po mbështesin martesën e të njëjtit seks, përcjell BBC.

Japonia mbetet i vetmi vend G7 që nuk njeh martesat brenda të njëjtit seks.

Kur u pyet nga një ligjvënës i opozitës nëse ligji ekzistues i vendit përbënte diskriminim, Kryeministri tha të martën:

Unë nuk mendoj se ndalimi i çifteve të të njëjtit seks për t’u martuar është diskriminim i padrejtë nga shteti“.

Kryeministri përsëriti gjithashtu pozicionin e tij të mërkurën se një ndalim i martesës së të njëjtit seks nuk është “jokushtetues”, por tha se qëndrimi i tij nuk duhet të shihet si një formë diskriminimi.

Grupet lokale LGBTQ kanë akuzuar Kishida për rikthim të angazhimeve të bëra javët e fundit – duke thënë se fjalët e tij kundërshtuan veprimet e tij.

Ai mbajti një takim me aktivistët LGBTQ muajin e kaluar pasi ai shkarkoi sekretarin e tij ekzekutiv Masayoshi Arai, i cili tha se ai “as nuk dëshiron të shikojë” pakicat seksuale. Ai caktoi një ndihmës të veçantë për çështjet LGBTQ dhe gjithashtu tha se partia e tij do të konsideronte një projekt -ligj të ri.

Aktivistët gjithashtu thanë se ishte e pasaktë që Z. Kishida të deklaronte se martesa e të njëjtit seks ishte “jo jokushtetuese” në Japoni, kur gjykatat lokale kanë gjykuar ndryshe në të paktën dy vendime të përcaktimit të precedentëve.

Lexo edhe :  Atentati ndaj Trump/ Si ndodhi, detajet e plota dhe reagimet. Çfarë thotë FBI

Qëndrimi i publikut ndaj martesës së të njëjtit seks ka ndryshuar, veçanërisht në mesin e votuesve të rinj. Një sondazh i kohëve të fundit tregon dy të tretat e votuesve e mbështesin duke e bërë të ligjshëm martesën e të njëjtit seks.

Unë mendoj se kjo është një nga arsyet pse qeveria është larguar nga opinioni publik, pasi më së shumti në zemrën e qeverisë janë burra të moshuar,” tha kryetari i MFEJ Makiko Terahara.

Disa çifte kanë sfiduar ndalimin para gjykatave, për rezultate të ndryshme.

Në nëntor 2022, një gjykatë në Tokio mbështeti ndalimin e martesës së të njëjtit seks, por tha se mohimi i mbrojtjeve ligjore ndaj çifteve të të njëjtit seks ishte diskriminues./  S.M

Të fundit

Çfarë ju bën më të lumtur se dashuria?

Të shohësh vende të reja, të njohësh kulturën dhe mënyrën e jetesës së njerëzve të tjerë ndihmon për të...

Përsëritet rasti “Alma”? Një 27-vjeçare tenton të hidhet nga lumi Buna me 4 fëmijët

Një ngjarje e rëndë është parandaluar në Shkodër. Një nënë 27-vjeçare ka tentuar të hidhet në lumin Buna bashkë me 4 fëmijët e saj...

Virale/ Princesha e Dubait kërkon divorcin me një postim në Instagram

Një mesazh i shkurtër nga Sheikh Mahra bin Mohammed Al Maktoum aktualisht po shkakton bujë në botën mbretërore. Në postimin në Instagram, vajza e lartësisë...

Ndikimi i stresit në lëkurë

Stresi është një nga faktorët kryesorë që dëmtojnë organizmin tonë. Pasojat e tij ndonëse nuk mund të jenë të menjëherëshme, janë afatgjata. Nëse vuani nga ndonjë...

Si përfundim, a do të jetë Visjan Ukcenaj pjesë e BBV4 apo jo?

Aktori i humorit, Visjan Ukcenaj ka shuar zërat se do të jetë pjesë e edicionit të 4 të Big Brother Vip. Në një intervistë...

Lajme të tjera

Web TV