test

Mbledhje për të katërtën herë, gazetari i njohur zbardh detajet nga takimi Berisha-Bardhi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vijon prej më shumë se një ore mbledhja e katërt e deputetëve të grupit të Sali Berisha dhe të grupit të deputetëve mbështetës së Gazment Bardhit.

Në këtë mbledhje po marrin pjesë 28 deputetë, ndërsa gazetari Ardit Hoxha bën me dije se mungon deputetja Jorida Tabaku. Nuk dihet arsyeja se pse kjo e fundit mungon.

Në fokus të mbledhjes janë disa çështje kryesore, ku prevalon diskutimi për Kosovën si dhe të miratohet një rezolutë që PD ka dorëzuar në Kuvend. Mbetet për t’u parë nëse Kuvendi do të dalë me një rezolutë të përbashkët, pra PS dhe PD për çështjen e Kosovës.

Në mbledhje gjithashtu po diskutohet për ngritjen e komisioneve hetimore parlamentare, dy prej të cilave janë rrëzuar, si ajo e tenderave për shëndetësinë dhe ajo për sistemin TIMS./E.T

Të fundit

Barazimi me Poloninë, Deschamps pas ndeshjes: Ekipi luajti mirë

Numri një i stolit të Francës, Deschamps u ndal për mediat, pas atij barazimi 1-1 ndaj Polonisë, takim ky...

Bozdo: Protesta e 11 korrikut një paralajmërim, kërkojmë qeveri teknike

Enno Bozdo, anëtar i Kryesisë së PD-së, tha në “Open” në News24 se protesta e 11 korrikut do të kërkojë përveç lirimin e liderit...

Depresioni tek gratë, nga simptomat te trajtimi

Trishtimi dhe mërzia janë reagime normale të kohëve të vështira që gjithkush kalon në jetë. Mërzitja është një reagim që kalon shpesh, por ajo...

Ukrainasi rrëfen tmerrin nga kampet ruse: Më shkulën dhëmbët për qejf

Një ukrainas që u kap rob nga rusët ka rrëfyer tmerrin që ka përjetuar në kampin ku qëndroi për muaj me rradhë derisa u...

Pritjes i erdhi fundi, ja kur do të publikohet filmi i animuar “Shrek 5”

Sipas Eddie Murphy, filmi “Shrek 5” do të shfaqet vitin e ardhshëm. Kanë kaluar 23 vjet që kur u shfaq premiera e filmit të parë...

Lajme të tjera

Web TV