Prapaskenat/ Si Luis Enrique largoi Verrattin: “Je prototip i futbollistit që urrej”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Luis Enrique ka kryer një “revolucion” te PSG, duke larguar nga skuadra futbollistët që nuk dëshironte.

Madje ndonjë prej tyre edhe e urrente. Emra si Neymar apo Marco Verratti e mbyllën me kampionët e Francës pas uljes së spanjollit në stol.

Pikërisht mesfushori italian, i cili është transferuar në Katar tek Al-Arabi pas dhjetë sezoneve të kaluara në “Parc des Princes”.

Le Parisien zbulon një prapaskenë interesante nga takimi mes Verrattit dhe trajnerit. Që ndodhi në prani të drejtorit sportiv Luis Campos.

“Je prototipi i futbollistit që urrej”, i është drejtuar Luis Enrique lojtarit italian. Disa ditë më vonë erdhi transferimi i 30-vjeçarit në Katar.

Ndërkohë që trajneri u kërkoi drejtuesve edhe shitjen e brazilianit Neymar. Të cilin nuk e kishte në planet e së ardhmes.

Të fundit

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Lajme të tjera

Web TV