Sabatini: “Tare ishte një intelektual dhe dominues, Lazio humbi shumë me largimin e tij”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Igli Tare i dha fund aventurës së tij te Lazio verën e kaluar, pas mosmarrëveshjeve të shumta me trajnerin Sarri, teksa presidenti Lotito në fund vendosi të mbajë trajnerin italian.

Për këtë çështje ka folur edhe ish-drejtori sportiv i Romës e Interit, Walter Sabatini, i cili ka vlerësuar jo pak shqiptarin, teksa ka quajtur paradoksal faktin që një trajner të vendosë mbi stafin drejtues.

“Tare vendoste shumë në ambientin e Lazio, pasi kishte një fizik për t’u admiruar dhe gjithashtu një intelekt të zhvilluar. Më besoni që në futboll është shumë e rëndësishme edhe paraqitja fizike, pasi i shikon lojtarët nga lart dhe të jep shumë më tepër autoritet. Tare ishte një intelektual dhe dominues, ndaj prania e tij do t’i jepte shumë ndihmë trajnerit. Nuk i di debatet mes tij dhe Sarrit, por më duket e palogjikshme që një trajner të vendosë fatin e drejtorit sportiv”, u shpreh Sabatini.

Të fundit

SHBA e injoroi, Berisha: S’kam çfarë të them më…

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot të ngarkuarit me punë të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner,...

Luhatjet e vazhdueshme të euros dhe dollarit, godasin eksportin e bimëve medicinale

Forcimi i monedhës vendase, leku nuk ka sjellë pasoja pozitive për eksportuesit të cilët i shesin mallrat e tyre me monedhën evropiane. Jo vetëm fasonët...

Masat ndaj të dyshuarve për Inceneratorin e Tiranës, sot seanca për 15 urdhër-arrestet

Ka nisur në Gjykatën e Posaçme masa ndaj të dyshuarve si të përfshirë në Inceneratorin e Tiranës, prej të cilëve janë ekzekutuar 12 masa. Kurse...

Keni probleme me kujtesën? Provoni këto dy përbërës dhe rezultati do t’iu lërë pa fjalë

Të dy këto përbërës natyralë janë fantastike për shëndetin e trurit, zemrën por dhe probleme të tjera shëndetësore. Arrat dhe rozmarina përbëjnë recetën ideale të...

Deklarim të rremë të pasurisë, Prokuroria e Durrësit dërgon në gjyq ish-prokurorin

Prokuroria e Durrësit përfundon hetimet dhe dërgon në gjyq ish-prokurorin Petrit Fusha, i hetuar për deklarim të rremë të pasurisë. Ish-prokurori akuzohet për “Refuzim...

Lajme të tjera

Web TV