Sot mini maratona ndërkombëtare “Skampa 2023” në Elbasan, ja rrugët e bllokuara

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këtë të diel në orën 09:00 në qytetin e Elbasanit zhvillohet për herë të parë mini maratona ndërkombëtare “Skampa 2023” në të cilën marrin pjesë mijëra atletë vendas e të huaj të grupmoshave të ndryshme, mjaft prej të cilëve nga më të njohurit në garat kombëtare e ndërkombëtarë.

Për mbarëvajtjen e këtij aktiviteti në disa rrugë të qytetit të Elbasanit është ndaluar qarkullimi dhe parkimi i mjeteve prej orës 08:00 deri në përfundim të aktivitetit.

Sa më sipër Bashkia e Elbasanit ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve dhe mirëkuptimin e tyre. Sipas burimeve zyrtare akset rrugore ku është bllokuar qarkullimi dhe parkimi i mjeteve janë:

1. Bulevardi “Aqif Pasha” nga stadiumi “Elbasan Arena ” deri tek rrethrrotullimi i Zaranikës.
2. Rruga “Çerçiz Topulli”, ana e majtë.
3. Rruga “Qemal Stafa” në të dy senset.
4. Rruga “25 Nëntori” në të dy senset.
5. Rruga “Thoma Kalefi” deri tek kryeqëzimi i Cerrikut në të dy senset.
6. Rruga “Masar Dine” në të dy senset.

7. Rruga “Kamber Sejdini”
8. Rruga “Kozma Naska”
9. Rruga “Mahmud Biçaku”
10. Rruga “Vasil Kamami”
11. Rruga “Lef Nosi”
12. Rruga “Shefqet Daiu”
13. Rruga “Ismail Zyma”
14. Rruga Janaq Kilica”
15. Rruga e Re
16. Rruga “Rinia”

Gjithashtu do të bllokohet qarkullimi në kryqëzimet hyrëse dhe dalëse të rrugëve të mësipërme. Nisja e Maratonës dhe mbërritja, Bulevardi “Aqif Pasha”, porta e Kalasë.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Të fundit

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Lajme të tjera

Web TV