Detaje/Mega-operacioni “Flakë në det”: Tre personat në kërkim ndodhen jashtë Shqipërisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ka dhënë  të tjera detaje për mega-operacionin “Flakë në det”.

Ai ka deklaruar se është arrestuar shefi i komisariati të policisë së Laçit,  Dritan Metaj, ndërsa tre të tjerët, Gëzim Çelaj, banues në Fushë Kuqe; Arben Dalipaj, banues në Vlorë; dhe Roland Guza, banues në Durrës, janë shpallur në kërkim, mes tyre dhe Gëzim Çela i njohur ndryshe si “baroni i drogës”.

Rrumbullaku ka theksuar se këta tre persona aktualisht ndodhen jashtë territorit të Republikës së Shqipërisë”,

“Ju deklaroj që realisht nga informacionet ne kemi që nga gushti në vijim që ndjekim gjithë këtë lloj procesi, jo thjesht për vendndodhjen e të kërkuarve, që ndodhen jashtë territorit të Republikës së Shqipërisë”, tha ai./I.S

Të fundit

Nuk ndalet debati mes dy aktoreve në BBV, Julja përplaset me Eglën: Do dalësh…

Dy aktoret, Julja Ilirjani dhe Egla Ceno, vijojnë të mos kenë një marrëdhënie të afërt në “Big Brother VIP”,...

Samiti/ Ekspertja e ekonomisë: BE përpjekje për ta përfshirë Ballkanin Perëndimor në BE

Në një intervistë televizive, ekspertja e ekonomisë, Teuta Nunaj u shpreh se ka përpjekje të shtuar për ta përfshirë Ballkanin Perëndimor në union. Ajo shti...

A do të vizitoni Kosovën? Ja përgjigja epike e kryeministrit shqiptar të Maqedonisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, tha se nuk ka marrë ftesë ende për ta vizituar Kosovën. I pyetur nga gazetarët pse nuk e...

Çfarë po ndodh? Shkencëtarët ngrenë alarmin, shkurti i këtij viti më i nxehti në histori

Muaji shkurt i këtij viti mund të jetë më i nxehti i regjistruar ndonjëherë në histori, me lulet që kanë lulëzuar më herët në...

“Do t’i ha hallvën”/ Nuk ndalet Erjola, vazhdon me Ledjonën planin kundër Ilnisës

Erjola me Ledjonën kanë qenë duke biseduar me njëra-tjetrën për planin që ato të dyja në bashkëpunim me Julin kanë thurur për Ilnisën dhe...

Lajme të tjera

Web TV