Lulzim Basha përjashton nga PD Gazment Bardhin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në mbledhjen e sotme të kryesisë së Partisë Demokratike është përjashtuar nga partia Gazment Bardhi. Sipas vendimit të kryesisë thuhet se Gazment Bardhi po ndjek axhendë personale në bashkëpunim me non grata.

Në seancën e fundit plenare, të enjten e 5 tetorit, dy ish bashkëpunëtorët e ngushtë Lulzim Basha dhe Gazment Bardho u përplasën ashpër në Kuvendin e Shqipëris.

Basha akuzoi Bardhin se është bërë pjesë e aleancës së kullave të Berishës e Ramës, ndërsa deputeti iu kundërpërgjigj duke pretenduar se Basha ka përfituar dy kate në një prej rezidencave të Tiranës./E.T

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV