“Ky vend është i radhës”/ Trondit djali i Trump, zbulon ku do të shpërthejë lufta e madhe

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një konflikti i radhës global mund të shpërthejë në Tajvan, tha Eric Trump, djali i ish-presidentit amerikan Donald Trump.

“Tajvani është i radhës”, shkroi ai në rrjetet sociale.

Sipas tij, çdo konflikt i madh i armatosur në botë është pasojë e dobësisë së SHBA-së.

Izraeli u godit nga sulme me raketa në shkallë të gjerë nga Rripi i Gazës të shtunën. Shërbimi për shtyp i ushtrisë izraelite deklaroi se janë hedhur më shumë se tre mijë raketa. Përveç kësaj, luftëtarët e Hamasit , pas sulmeve masive me raketa, depërtuan në zonat kufitare në jug të vendit.

Krahu ushtarak i lëvizjes palestineze njoftoi të shtunën Operacionin “Përmbytja Al-Aksa” kundër Izraelit.

Forcat e Mbrojtjes izraelite njoftuan nisjen e operacionit hakmarrës “Shpata të Hekurta” kundër Hamasit në Rripin e Gazës.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, në një fjalim drejtuar kombit, tha se vendi ishte në një gjendje lufte dhe tha se ai kishte urdhëruar një mobilizim të gjerë të rezervave./  S.M

Të fundit

Arsenali luan “tenis” ndaj Sheff. United, “Topçinjtë” nuk i ndahen Cityt dhe Liverpulit

Arsenali ruan hapin e Liverpoolit dhe Manchester City-t në krye të Premier League-s. “Topçinjtë” e Londrës shkatërruan 0-6 vendin...

Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Do të dal në zgjedhje me partinë time

Një deklaratë befasuese është bërë sot në një program televiziv nga avokati Spartak Ngjela ku u shpreh se në këto zgjedhje, do të kthehet. Ai...

VIDEO/ Inter triumfon ndaj Genoas, Kristjan Asllani gjen golin e parë me zikaltërit

Inter siguron fitoren e 12-të në 12-të ndeshje radhazi në të gjitha kompeticionet, ndërsa mori tri pikët në ndeshjen ndaj Genoa-s në “San Siro”. Sfida...

NATO nuk mund të ruajë Shqipërinë dhe Kosovën nga shqiptarët antiperëndimorë

Nga Mero Baze, Kur u ndërtua baza ushtarake e Kuçovës, që sot u bë bazë e NATO, qyteti quhej Qyteti “Stalin”. E ndërtuar një vit...

Fansi i Marilyn Monroe bën ‘çmendurinë e pazakontë’ pas vdekjes së ikonës së bukurisë

Një fans i vjetër e Marilyn Monroe po shpenzon mijëra paratë e tij për të bërë fushatë për Akademinë për t’i ofruar asaj një...

Lajme të tjera

Web TV