test

Sulmet ajrore nga Izraeli, vriten dy zyrtarë të lartë të Hamasit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një sulm ajror Izraelit ka vrarë dy zyrtarë të lartë të Hamasit në Gaza. Kështu u shpreh një zyrtar i grupit, i cili ka zbuluar edhe emrat e të vrarëve, raporton skynews.

Dy burrat nga zyra politike e Hamasit – Jawad Abu Shammala dhe Zakaria Abu Maamar,  thuhet se u vranë në Khan Younis në Rripin jugor të Gazës.

Javën e kaluar militantët e Hamasit kanë sulmuar papritur shtetin e izraelit, e cila gjë ka shkaktuar reagimin e forcave ushtarake Izraelit. Mbi 1000 izraelitë janë vrarë që nga inkursioni i Hamasit, ka pohuar ambasada izraelite në SHBA.

Nga ana tjetër mbi 700 palestinezë raportohet se deri më tani kanë vdekur që nga dita e shtunë./I.S

Të fundit

Lufta me kancerin, studimi: Stresi, katalizator për përhapjen e metastazave

Tashmë prej një kohe të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që...

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë. Ndeshja përfundoi barazim 2-2, ku dy...

Fiton garën për kreun e ri të NATO, kush është “pëshpëritësi i Trump”

Kryeministri holandez në largim, Mark Rutte, ka fituar garën për t’u bërë kreu i ardhshëm i NATO-s në një moment të rrezikshëm për aleancën...

Panik në Berat/ 7-vjeçari bllokohet brenda në banesë, ndërhyn zjarrfikësja

Një çift bashkëshoshtësh, banues në lagjen “30-Vjetori” në Berat, kanë dalë nga banesa për të bërë pazar, duke lënë në gjumë fëmijën e tyre...

Kylie përlotet nga komentet për pamjen e saj: Dukesh e vjetër

Kylie Jenner është përlotur pas komenteve negative që ka marrë për pamjen e saj. Në episodin e ri të sezonit 5 të “The Kardashians”,...

Lajme të tjera

Web TV