Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Rusia bën thirrje për armëpushim për të lejuar dërgimin e ndihmës humanitare në Gaza

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministria e Jashtme ruse i kërkoi sot qeverisë izraelite të binte dakord për një armëpushim në Rripin e Gazës për të lejuar dërgimin e ushqimit dhe ilaçeve në enklavën palestineze. Në të njëjtën kohë, Ministria e Punëve të Jashtme ruse theksoi se bombardimi “pa dallim” i Rripit të Gazës, i cili shkakton kaq shumë vdekje në mesin e civilëve, është “i papranueshëm”.

Qeveria izraelite e bëri të qartë sot se nuk do të lejojë dërgimin e ndihmave humanitare në Rripin e Gazës të rrethuar nëse Hamasi nuk liron të gjithë pengjet. Kryqi i Kuq kishte bërë thirrje që karburanti të lejohej të dërgohej në Gaza për të “parandaluar kthimin e spitaleve në morgje”.

Në njoftimin e Ministrisë së Jashtme ruse, thuhet se Mikhail Bogdanov dhe Hussein al-Sheikh ranë dakord për nevojën për një armëpushim që do të lejojë hapjen e korridoreve humanitare për dërgimin e ushqimit dhe ilaçeve për popullatën e Gazës. Ata ranë dakord gjithashtu që furnizimi me energji elektrike dhe ujë në enklavën palestineze, shtëpia e më shumë se 2.3 milionë njerëzve, duhet të rikthehet sa më shpejt të jetë e mundur.

“U theksua se bombardimet pa kriter që shkaktojnë viktima të shumta civile janë të papranueshme”, thuhet në deklaratën përkatëse, ku theksohet gjithashtu se Rripi i Gazës duhet të jetë pjesë e një shteti të pavarur palestinez, në kufijtë e vitit 1967, me kryeqytet Jerusalemin Lindor.

Në një deklaratë të veçantë, Ministria e Jashtme ruse tha se 4 rusë u vranë në sulmin vdekjeprurës nga Hamasi në jug të Izraelit, ndërsa fati i 6 të tjerëve nuk dihet. “Ne dënojmë fuqishëm çdo shprehje të ekstremizmit, terrorizmit, pengmarrjes, bllokadës, krijimit të qëllimshëm të kushteve të patolerueshme të jetesës dhe veprimeve të tjera të dhunshme kundër civilëve, si dhe përdorimin pa kriter të forcës gjatë operacioneve ushtarake”, theksohet në deklaratë./I.S

Të fundit

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top...

23% e familjeve shqiptare, të varura nga remitancat

23% e familjeve shqiptare janë të varura nga dërgesat e emigrantëve. Ky është konstatimi i Bankës Botërore, në një analizë të së cilës bëhet...

Vera me temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush?

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi tingëllon idea më e mirë...

VIDEO/ Ilir Meta gjen ilaçin ndaj vapës: Ja paça borxh Bes Kallakut dhe….

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, duket se ka gjetur ilaçin e kësaj vape të tmerrshme të ditës së sotme. Ai është zhytur...

Privati kërkon punonjës krahu – Cilat janë zanatet me të kërkuara nga tregu aktualisht?

Ecuria pozitive e sektorit të turizmit dhe ndërtimit, dy nga fushat të cilat janë kyç për rritjen ekonomike në Shqipëri dhe nxitjen e konsumit,...

Lajme të tjera

Web TV