Sot ditëlindja e shkrimtarit Dritëro Agolli, ja si e kujton Presidenti Begaj (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti i Republikës Bajram Begaj e ka nisur ditën me një poezi të shkrimtarit të madh shqiptar Dritëro Agolli.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Begaj kujton një nga poezitë e shkruara të Agollit të titulluar ‘Kur të jesh mërzitur shumë.

Mirëmëngjes, me këtë poezi amanet të shkrimtarit tonë të madh Dritëro Agolli, që sot do të mbushte 92 vjeç…

Kujtojmë se shkrimtari u nda nga jeta në 3 shkurt të vitit 2017.

/   S.M

Të fundit

U tha se thumboi Arbana Osmanin për ‘Big Brother VIP’, reagon Dea Mishel

Një postim i Dea Mishel gjatë spektaklit të kaluar të 'Big Brother VIP Albania 3' shkaktoi disa polemika në...

A ka pasur Shqipëria Aleks Navalny-t e saj?

Nga Ylli Pata Historia e eleminimit të njeriut që mund t’i trondiste pushtetin Vladimir Putinit ka marrë sot kryeartikutjt e mediave kryesore në botë. Disa thonë...

“Duke shty procesin”, Rama shfaqet pas komisionerit Varhelyi, e shoqëron drejt…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetin social “Instagram” një foto ku shfaqet duke shoqëruar komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi...

Berisha: Fondi prej 6 miliardë eurosh është “mollë e ndaluar “ për Shqipërinë

Gjashtë miliardë euro, ky është fondi që Bashkimi Evropian ka planifikuar të ndajë për Kosovën, Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi, Bosnje e...

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt

Edhe pse na ndajnë një vit nga zgjedhjet parlamentare të 2025, Partia Socialiste në kryeqytet ka ndezur motorët për të siguruar një mandat tjetër....

Lajme të tjera

Web TV