Izraeli paralajmëron: Kushdo që i afrohet kufirit të Gazës do të qëllohet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF) thanë se kanë kryer “sulme të vogla” pranë Gazës, duke lëshuar një paralajmërim të ashpër se “kushdo që vjen pranë kufirit do të qëllohet”.

Zëdhënësi i IDF-së, nënkoloneli Richard Hecht tha se ushtria “po përgatitet për fazat e ardhshme”, por ai nuk ndau më shumë informacion, shkruan CNN.

Izraeli ka dërguar ushtrinë në kufi dhe pajisje ushtarake, ndërsa shton rrethimin e tij në Gaza. Megjithatë, nuk është e qartë se për çfarë lloj operacioni po përgatitet IDF, ose kur mund të ndodhë.

Dy persona u vranë duke iu afruar gardhit të sigurisë kufitare, të cilën ushtria izraelite po punon ende për ta siguruar, sipas Hecht. Ai nuk dha detaje të tjera nëse ata ishin civilë apo të armatosur./I.S

Të fundit

Kanye West sulmon fizikisht një burrë, sepse i ngacmoi të shoqen

TMZ ka zbuluar se Kanye West po investigohet për sulm fizik të qëllimtë pasi goditi një burrë, i cili...

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në një intervistë televizive, Minxhozi u...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do të revolucionarizonte fizikën dhe kuptimin...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Lajme të tjera

Web TV