Maratona e Tiranës/ Veliaj: Transporti publik do të devijojë për rreth 4 orë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në 22 Tetor do të zhvillohet Maratona e Tiranës ku do të garojnë mbi 3000 pjesëmarrës nga 43 vende të ndryshme të botës.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u shpreh se është një ngjarje e madhe sportive për qytetin, që kërkon shumë përkushtim nga të gjithë.

Ai deklaroi se transporti publik do të ketë një devijim për rreth 4 orë.

Dua të ftoj që qytetarit të dalin dhe të ndjekin maratonën. Ju lutem që të mos lëvizin me makina.

Transporti publik do të ketë një devijim diku tek 4 orë dhe më pas do i kthehemi normalitetit.

Do të ketë sportistë nga Izraeli dhe Ukraina, do të ketë masa sigurie, policia në terren“, tha kreu i Bashkisë/  S,M

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV