test

Vritet nga ushtria izraelite një nga udhëheqësit e Hamasit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një goditje e rëndësisshme është arritur ndaj Hamasit, kanë bërë me dije forcat izraelite. Autoritetet njoftojnë se një nga oficerët e klasit të parë të Forcave Ajrore palestineze është vrarë. Merad abu Merad ishte ‘orkestruesi’ i sulmit të befasishëm të ndërrmarë nga organizata sunite palestineze që çoi në vdekjen e mijëra izraelitëve.

Ndërkohë kujtojmë se një tjetër zyrtar i lartë i Hamasit, njeriu që organizoi sulmin në jug të Izraelit më 7 tetor u vra nga ushtria izraelite, njoftoi sot një zëdhënës ushtarak izraelit.

Informacioni për vdekjen e tij, bazohet në informacionin e mbledhur nga ushtria izraelite dhe shërbimi i sigurisë së brendshme (Sin Bet).

Kujtojmë se, gjatë 24 orëve të fundit, një tjetër zyrtar i lartë ushtarak i lëvizjes islamike palestineze  Hamas është vrarë nga Forcat Ajrore izraelite./I.S

Të fundit

Pritjes i erdhi fundi, ja kur do të publikohet filmi i animuar “Shrek 5”

Sipas Eddie Murphy, filmi “Shrek 5” do të shfaqet vitin e ardhshëm. Kanë kaluar 23 vjet që kur u shfaq...

EURO2024/ Ja pse është zbehur lavdia e Italisë

Lavdia e futbollit të Italisë është zbehur! Që nga fitimi i Kupës së Botës në vitin 2006, kombi dikur krenar i futbollit ka përjetuar...

Fansi i kërkoi të performojë me të në skenë, Ylli Limani habit me reagimin

Këngëtari i njohur Ylli Limani është një ndër artistët më të suksesshëm në estradën muzikore, këngët e të cilit pëlqehen nga një numër i...

Blero i kërkon falje publike Afronës: Unë jam arsyeja që martesa nuk funksionoi

“Ia kemi borxh njëri-tjetrit një fjalë, sy më sy”… Kështu e nisën përballjen e tyre publike Afrona dhe Blero, pas disa viteve të ndarë....

Letra e famshme e Ajnshtajnit, del në ankand me shifrën marramendëse

Një letër nga Albert Einstein, në të cilën inkurajohej SHBA-ja të zhvillonte bombat e para bërthamore në botë, do të dalë në ankand. Drejtuar...

Lajme të tjera

Web TV