Karta e studentit/ Kanë aplikuar mbi 3500 studentë të viteve të para në Tiranë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Studentët e viteve të para në Tiranë kanë nisur aplikimin për t’u pajisur me kartën e studentit.

Rreth 2500 shërbime ne kryeqytet mund të perfitohen me çmime të reduktuara ose falas përmes kartës se studentit.

Sa të ndihmon ty si studente kjo kartë?

“Shumë sepse pikë së pari përfitojmë abonenë falas.  Karta e studentit është tepër e rëndësishme se ofron shumë shërbime dhe më e rëndësishme aboneja, por gjithashtu janë dhe rreth 2 mije shërbime të tjera që me uljet që na ofrojnë na ndihmojnë shumë”.

Çdo student mund të marrë këtë kartë vetëm me një vërtetim nga universiteti ku studion.

“Aktualisht karten 70% e studentëve në të dy ciklet bachelor dhe master. Mjafton të kesh një numër matrikulimi, te jesh student në një nga universitet e Tiranës dhe përfiton kartën. Shërbimet jane te ndryshme duke filluar me transportin që është falas për të gjitha linjat e qytetit, studentët përfitojnë abonenë studentore falas, librari, kancelari, klinika dentare, farmaci”.

Nga fillimi i vitit të ri akademik mbi 3500 studentë të viteve të para kanë aplikuar për kartën e studentit./I.S

Të fundit

Vullkani më i lartë në botë ‘vjell’ çdo ditë $6,000 flori, por është i mbuluar nga akulli

Vullkani më i lartë në botë prej kohësh lëshon çdo ditë pluhur floriri megjithëse i mbuluar nga akulli i...

Një këshille e vyer për beqarët nga Dua Lipa: Është periudhë e bukur që duhet…

Së fundmi ylli i muzikës pop, Dua Lipa ka dhënë një këshillë për beqarët. Këngëtarja doli në kopertinën e “Elle USA” për të promovuar këngën...

Ledjona Xheladinaj në një lidhje të re dashurie? Ish-banorja: Po si mundet që…

A është Ledjona Xheladinaj e dashuruar apo në një lidhje të re dashurie?! E ftuar këtë pasdite në emisionin “S’e luan Topi”, me Eriona Rusin,...

Rrëfehet si rrallëherë Bamir Topi: Të ndryshon jeta, tani e blej bukën vetë…

I ftuar në “S’e luan topi”, ish presidenti Bamir Topi ka përshkruar jetën e tij në kohën kur mbante këtë post dhe periudhën pas. e...

Revoltohen qytetarët spanjollë, dalin në protestë, ja kërkesat e tyre

Dhjetëra mijëra njerëz në Ishujt Kanarie të Spanjës janë mbledhur kundër një modeli të turizmit masiv që sipas tyre po pushton arkipelagun e Atlantikut....

Lajme të tjera

Web TV