Toka nuk gjen qetësi në Afganistan/ Tërmeti i fuqishëm godet sërish, ja epiqendra

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet i ri e ka goditur perëndimin e Afganistanit, disa ditë pasi dy lëkundje të mëdha në rajon lanë të vdekur më shumë se një mijë njerëz, raportoi BBC-ja.

Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së ka thënë se tërmeti me magnitudë 6.3 ka goditur në afërsi të qytetit të Heratit.

Thellësia e tij ishte prej 6.3 kilometra. Deri më tani nuk ka raportime për viktima. Më shumë se 90 për qind e atyre që vdiqën në tërmetet e mëparshme ishin gra dhe fëmijë, tha agjencia e OKB-së për fëmijë UNICEF.

Siç është bërë e ditur, epiqendra e tërmetit të fundit ishte 30 km në veri-perëndim të Heratit, qyteti i tretë më i madh i Afganistanit afër kufirit iranian.

Afganistani goditet shpesh nga tërmetet , pasi shtrihet pranë/   S.M

Të fundit

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Egla shpallet fituese e BBV3, Balina ‘kryqëzon’ produksionin: Përse duhet ta bënit…

Mirëpo pjesa më e madhe e publikut ka qenë kundër këtij vendimi, mes tyre edhe ish-opinionistja e këtij reality show, Balina Bodinaku. Ledioni e ka...

Divorci i Xhensilës dhe Besit/ Gazetarja zbulon detajet: Para, fëmijëvë familjes…

Eftuar në një emision televiziv ka qënë gazetarja Klotilda Harka për të dhënë mendimin e saj rreth divorcit të spekuluar mes Bes Kallakut dhe...

Lajme të tjera

Web TV