1/3 e popullsisë në Gaza ka mbetur pa shtëpi për shkak të sulmeve nga Izraeli

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Hamasi pretendon se një e katërta e popullsisë së Gazës është e pastrehë pasi janë zhvendosur nga shtëpitë e tyre nga bombardimet izraelite.

Në përditësimin e saj të përditshëm, organizata militante palestineze pohoi gjithashtu se 357 qytetarë kanë vdekur në 24 orët e fundit, me më shumë se 1,000 të plagosur.

Ai tha se nxjerrja e trupave të bllokuar nën rrënoja “po përballet me sfida të rëndësishme për shkak të mungesës së mjeteve dhe pajisjeve të nevojshme”.

Ai gjithashtu kërkoi “shpërndarjen e shpejtë” të ndihmave dhe ndihmave humanitare.

Të fundit

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, pranga 20-vjeçarit në Dibër

Një 20-vjeçar është arrestuar nga Policia në Dibër, pasi i riu ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij. Ngjarja ka...

Rikthehet Harry Potter, ja kur do të shfaqet seriali premierë

Seriali televiziv “Harry Potter” po ecën përpara, me Warner Bros. Discovery tani synon të sjellë në vitin 2026 premierën e tij zyrtare. Data u njoftua...

U hodh nga kati i tretë i Spitalit të Traumës, ndërron jetë 47-vjeçari, detaje

Më datë 25.02.2024, rreth orës 05:30, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3-të i Spitalit të Traumës, shtetasi M. H., 47 vjeç, i...

Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e këngës popullore e qytetare të Shqipërisë së Mesme si dhe e shumë hiteve Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj. As më shumë...

Buxheti shtesë 2024, qeveria kursen nga skema e pensioneve 75 mln euro

Qeveria miratoi gjatë javës ndryshimet e para në buxhet duke shtuar planin e të ardhurave të përgjithshme me 10,6 miliardë lekë, të cilat do...

Lajme të tjera

Web TV