Çfarë s’u pa nga pritja e Macron/ Presidenti Begaj doli nga protokolli zyrtar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i shtetit Bajram Begaj ka pritur në një takim në presidencë homologun e tij, Emmanuel Macron. Gjatë pritjes Begaj duket se ka dalë nga protokolli zyrtar.

Në momentin që ka nisur parakalimi pas këndimit të himneve të të dy vendeve, Begaj i ka mbajtur çadrën presidentit të Francës. I njëjti gjest prej tij është përsëritur edhe në momentin e fundit kur Macron doli nga Presidenca. Sërish Bajram Begaj e ka shoqëruar me çadër drejt makinës.

Kjo është vizita e parë zyrtare e një presidenti francez në Shqipëri. Macron ka ardhur pasditen e djeshme në Shqipëri pasi shtyu vizitën dhe pjesmarrjen e tij në Samitin e Procesit të Berlinit.

Gjithashtu Franca ka vendosur që të pezullojë vizat për Kosovën. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka treguar se janë pezulluar përkohësisht vizat për Kosovën.

Ai shtoi se ky vendim është marrë pasi nuk është mbajtur fjala e dhënë për dialogun Kosovë-Serbi, ndërsa shtoi se kryeministri Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duhet të tregohen më të përgjegjshëm./   S.M

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV