Samiti/Gazetari jep lajmin e hidhur: Me procesin e Berlinit do shtyhet integrimi në BE

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në një emision televiziv tha se me rikthimin e procesit të Berlinit konfirmohet se integrimi do të jetë në bllok dhe do të shtyhet edhe më shumë.

Kikia: Dua të besoj se kjo ishte një lloj hakmarrjeje ndaj skepticizmit evropian, sidomos atij Francës edhe për integrimin e disa vendeve. Rikthimi i Procesit të Berlinit, përpos se humbën 2 vite, kur i rikthye projekti i Open Ballkan që nuk u përkrah nga të gjithë.

Ajo ishte një përpjeke për t’iu kundërvënë apatisë së BE-së në raport me vendet e rajonit. Me rikthimin e procesit të Berlinit konfirmohet se integrimi do të jetë në bllok dhe do të shtyhet edhe më shumë./  S.M

Të fundit

Sektorët ku punonjësit paguhen më shumë në vend

Qytetarët shqiptarë kanë pagesa më të mira në shtet. Statistikat e Instatkonfirmojnë se një trend i tillë ka vijuar...

Matura Shtetërore/ Publikohen notat e provimit të Gjuhës së Huaj, ja linku

Të gjithë maturantët që kanë dhënë këtë provim mund të kontrollojnë rezultatet e tyre online në linkun e mëposhtëm të publikuar nga Qendra e...

Grupi i zjarrit

Nga Artur Ajazi Dogjën goma, hodhën molotovë, tym e flakë qendra e Tiranës, smog dhe ndotje alarmante, dhe sërish kërkonin nga Policia e Shtetit “mos...

“Na pret një verë e nxehtë”/ IGJEUM zbulon çfarë pritet të ndodhë me motin

Një verë e nxehtë por e thatë parashikohet të jetë në vendin tonë. Anira Gjoni, specialistja e IGJEUM thotë se nuk parashikohet të kemi...

Basha mbledh të vetët/ Pritet të vendosë qëndrimin, me Berishën apo jashtë PD-së

Lulzim Basha ka mbledhur sërish strukturat e tij. Pritet të shikohet nëse ditën e sotme pas diskutimeve që janë duke u zhvilluar prej orës...

Lajme të tjera

Web TV