Turqia nuk gjen qetësi, goditet nga një tërmet i fuqishëm, ja sa ishte magnituda

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter ka goditur Turqinë ditën e sotme.

Sipas institutit Gjeodinamik, tërmeti u regjistrua 81.9 km në veri të Samosit.

Nga ana e saj, Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive të Turqisë njoftoi se tërmeti ka ndodhur në provincën e Izmirit dhe në një thellësi prej 7 kilometrash./  S.M

Të fundit

Ditë me shi, parashikimi i motit për sot

Ditën e Diel reshjet do të ulin intensitetin, por do të vijojnë të jenë të herëpashershme në një pjesë...

Horoskopi i ditës, 25 Shkurt 2024

Dashi Dite përgjithësisht e qete kjo e sotmja për te dashuruarit. Duhet thënë se do i jepni me shume rëndësi komunikimit dhe do i zgjidhni...

Republikanët votojnë në Karolinën e Jugut, Trump përballë Haley me një avantazh masiv

Karolina e Jugut do të votojë sot për të zgjedhur kandidatin republikan që do të sfidojë Presidentin Biden në zgjedhjet e nëntorit për Shtëpinë...

Dy vite nga agresioni rus, ambasadorja amerikane: Ukraina duhet të fitojë!

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Ukrainë, Bridget Brink thotë se Uashingtoni do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit...

Shiten në ankand sendet personale të Elton John, ja vlera marramendëse e tyre

Shtëpia e ankandeve “Christie’s” deri më 28 shkurt do të shes sendet personale të Elton John, të koleksionit të muzikantit duke përfshirë një jumpsuit...

Lajme të tjera

Web TV