1.3 milionë euro/ Shishja më e kërkuar në botë e uiskit skocez pritet të dalë në ankand

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Macallan Adami 1926” besohet të jetë shishja skoceze ‘më e kërkuar’ në botë. Kjo shishe me uiski të dalë në ankand muajin e ardhshëm, me një çmim të vlerësuar deri në 1.3 milionë euro. Shishja 96-vjeçare do të dalë në ankand në Londër më 18 nëntor.

Shishja vlerësohet të shitet nga 858,000 euro deri në 1.3 milionë euro.

Nëse arrin këtë nivel, kjo do ta bënte shishen një nga më të shtrenjtat e shitura ndonjëherë. Kjo do të thoshte se një gotë e vetme do të vlente deri në 45,000 euro.

Shishja që del në shitje është e para që i është nënshtruar rikonstruksionit nga distileria përpara ankandit./  S.M

Të fundit

Princi Harry humbet sfidën e Gjykatës së Lartë për mbrojtjen e sigurisë në MB

Princi Harry ka humbur një sfidë në Gjykatën e Lartë kundër qeverisë për nivelin e mbrojtjes së tij të...

“Regjimi i Putin duhet të humbasë”, Zelensky në Tiranë: Dështimet e tij janë siguria jonë

“Dëshiroj të falenderoj ramën për mbështetjn personale për Ukrainën. Edi, e vlerësoj mikpritjen tuaj dhe mudnësinë që po na jep. Të gjithë e kuptojnë...

Rama: T’i japim mbështetje financiare dhe ushtarake Ukrainës të ndalë agresorin

Kryeministri Edi Rama në samitin që po mbahet në Tiranë u ka bërë thirrje vendeve më të fuqishme ekonomikisht që të japin mbështetje financiare...

Samiti për Ukrainën/ Rama: Prania e Zelenskyt është një kujtesë që Putin nuk ia ka dalë

Kryeministri Edi Rama ka shprehur sërish mbështetjen e Shqipërisë për Ukrainën, në lidhje me luftën e saj ndaj Rusisë. Gjatë fjalës së tij në Samitin...

Shenjat që tregojnë se nuk jeni më të dashuruar

Të biesh në dashuri është një ndjenjë magjike, prandaj këngët, librat, filmat dhe çdo situatë tjetër që rrotullohet rreth këtij përjetimi është kaq e...

Lajme të tjera

Web TV