Izraeli lëshon alarmin: Largohuni sa më shpejt nga këto shtete

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Izraeli u kërkoi sot qytetarëve të tij në Egjipt dhe Jordani që të largohen nga ato vende “sa më shpejt të jetë e mundur”.

Ky alarm vjen për shkak të “përkeqësimit të protestave anti-izraelite” për shkak të luftës së vazhdueshme në Rripin e Gazës.

Një paralajmërim përkatës i nivelit 4, më i larti,  është lëshuar tashmë për Turqinë, ndërsa rekomandimi për Marokun është rishikuar në nivelin 3, teksa autoritetet këshillojnë qytetarët izraelitë të mos e vizitojnë vendin./  S.M

Të fundit

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt

Edhe pse na ndajnë një vit nga zgjedhjet parlamentare të 2025, Partia Socialiste në kryeqytet ka ndezur motorët për...

Kanye West i kërkon publikisht Kim që të heqë fëmijët nga shkolla e VIP-ave

Kanye West ka vendosur t’i kërkojë publikisht ish-gruas së tij Kim Kardashian që të heqë nga shkolla e të famshmëve fëmijët e tyre. “Kim, hiqi...

Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën doktorit kurrë

Nga Agron Gjekmarkaj Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru, dikë me bagëti, tjetrin në...

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’ të shumta. E teksa, duket se...

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit...

Lajme të tjera

Web TV