Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

‘Si mund të akuzohet kryeministri për veprimtarinë normative të shtetit?!’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga Ylli Pata

Disa pikëpyetje që lidhen me interesin e publikut.

Në vend të detajeve të tipit “si e thirri në zyrë Berisha dhe e bëri drejtoreshë dikë…” mendoj se kanë më shumë interes disa çështje që i shërbejnë direkt sigurisë ligjore dhe garancive kushtetuese të gjithkujt.

1. A mund t’i kufizohet liria një personi nën hetim, pra që nuk është nën akuzë, që do të thotë ende pa asnjë provë kundër tij/saj?! Pra po pranojmë që njerëzit të paraburgosen pra prova?!

2. A quhet korrupsion marrëdhënia ndërmjet familjarëve?! A mund të quhet korrupsion marrëdhënia ku nuk la shkëmbim parash e as interesash private duke shkelur normat e shtetit?! A ka korrupsion pa shkelje të ligjit?!

3. A mund të akuzohet penalisht një kryeministër për veprimtarinë normative të shtetit?! Deri më sot akuzat penale janë konceptuar për veprimtari individuale… (imagjinoj që Edi Rama duhet të kalojë pjesën e mbetur të jetës në burg, nëse ky quhet standard..)

4. A konsiderohet favor korruptiv sorollatja disavjeçare që i bëhet një personi për të marrë një të të drejtë që ia jep ligji?! Nëse po, po ata që përfitojnë pasuri të dikujt tjetër në vetëm pak orë, ç’janë?!

5. A mund të mbahen nën presionin e hetimeve të stërzgjatura një person?! A është përndjekja ligjore, ndjekje penale?!

6. A mund të quhet standard i gjykimit të drejtë, gjyqi kur gjykata bëhet palë me prokurorin dhe vendosin për dikë që nuk është prezent?!

7. A mund të quhen hetime të plota e profesionale kur nuk pyetet asnjëherë të vetme i hetuari e madje as kallëzuesi, kur ka kallëzim?!

8. Pse ekzekutimi i masave të sigurisë bëhet me show, ndërkohë që vendimet merren fshehtas?!

Lexo edhe :  “Pemët kanë rrënjë, njerëzit kanë këmbë”

9. Po nxjerrja në publik i të dhënave hetimore, të shkëputura totalisht nga konteksti për të dëmtuar në publik imazhin dhe dinjitetin e personit, a quhet standard?!

Ka edhe të tjera, por këto më duken si më kryesoret, të cilat meqë ra kjo çështja e Berishës, gjykova të risjell në vëmendje.

Kam kohë që i them, me thënë drejtën dhe për shqiptarë të zakonshëm, jo vetëm për VIP… Por këto të fundit marrin vëmendjen publike./    S.M

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV