Pija “magjike” që ka bërë bujë në rrjet! Gratë duken më të reja pas konsumit të saj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një pije u bë virale së fundmi dhe një numër i madh grash pohuan se kishin vënë re që pas konsumimit të këtij lëngu dukeshin më të freskëta dhe gjithashtu humbën disa kilogramë.

Përbërësit janë 2 portokaj të qëruar, 4 deri në 6 karota të vogla, xhenxhefil 3 cm të prerë në feta dhe 1/3 filxhan ujë. Hidhini të gjithë përbërësit në një shtrydhëse frutash e perimesh dhe më pas kullojini.

Nëse nuk keni një makinë shtypjeje të ftohtë, mund ta kulloni përzierjen në një leckë të pastër pambuku. Konsumohet një herë në ditë dhe do të jetë ideale para se të flini.

E mira është ta konsumoni tri herë në javë, pastaj gradualisht rriteni konsumimin dhe brenda një muaji do të shihni një ndryshim në pamjen e lëkurës dhe trupit tuaj. Përse të gjithë po e quajnë ‘botoks në gotë’?

Të gjithë këta përbërës janë të pasur me vitaminë C dhe nxisin prodhimin e kolagjenit, i cili dihet se ndikon në bukurinë e lëkurës, flokëve dhe thonjve.

Është vërtetuar shkencërisht se vitamina C rrit sintezën e proteinës së kolagjenit, e cila shërben për rikthimin e lëkurës së dëmtuar.

Kur shtojmë vitaminën C nga portokalli dhe xhenxhefilin dhe vitaminën B nga karotat, marrim një formulë që mund të ketë një efekt të madh në pamjen e përgjithshme të fytyrës sonë.

Vitamina C është produkti i parë kozmetik që duhet të aplikoni në lëkurën tuaj në mëngjes, por nuk është gjithmonë e lehtë të shfrytëzoni maksimalisht potencialin e saj.

Shpesh shkakton dehidrim, çekuilibër dhe mund të mos rezultojë në shkëlqimin që premton. Kjo është arsyeja pse ekspertët, për të garantuar një transformim të padëmshëm të lëkurës, rekomandojnë një kombinim të pagabueshëm edhe për lëkurën e ndjeshme./   S.M

Të fundit

Botohet një herë në katër vite çdo datë 29 shkurt, ja cila është gazeta e veçantë

Ekziston një gazetë në botë që botohet 1 herë në 4 vite dhe ajo gjendet në Francë. Gazeta satirike...

Nuk ndalet debati mes dy aktoreve në BBV, Julja përplaset me Eglën: Do dalësh…

Dy aktoret, Julja Ilirjani dhe Egla Ceno, vijojnë të mos kenë një marrëdhënie të afërt në “Big Brother VIP”, madje në të shumtën e...

Samiti/ Ekspertja e ekonomisë: BE përpjekje për ta përfshirë Ballkanin Perëndimor në BE

Në një intervistë televizive, ekspertja e ekonomisë, Teuta Nunaj u shpreh se ka përpjekje të shtuar për ta përfshirë Ballkanin Perëndimor në union. Ajo shti...

A do të vizitoni Kosovën? Ja përgjigja epike e kryeministrit shqiptar të Maqedonisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, tha se nuk ka marrë ftesë ende për ta vizituar Kosovën. I pyetur nga gazetarët pse nuk e...

Çfarë po ndodh? Shkencëtarët ngrenë alarmin, shkurti i këtij viti më i nxehti në histori

Muaji shkurt i këtij viti mund të jetë më i nxehti i regjistruar ndonjëherë në histori, me lulet që kanë lulëzuar më herët në...

Lajme të tjera

Web TV