test

Ndërtime në aksin Peshkopi-Maqellarë/Rama:Rruga mbështetje për bujqësinë dhe agroturizmin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga punimet për rrugën Peshkopi-Maqellarë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë thekson se ky aks jo vetëm do të shkurtojë distancat mes fshatrave përreth Dibrës e Tiranës, por se rruga do të jetë një mbështetje për bujqësinë dhe agroturizmin e zonës.

“Vijon puna në kantierin e rrugës Peshkopi-Maqellarë, Loti 3 ku aktualisht po punohet për gërmimin, mbushjen e trupit të rrugës dhe ndërtimin e dy urave.

Ky aks rrugor vazhdim i rrugës së Arbrit, jo vetëm do të shkurtojë distancat mes fshatrave përreth Dibrës e Tiranës, por se rruga do të jetë një mbështetje për bujqësinë dhe agroturizmin e zonës”, shprehet Rama./  S.M

Të fundit

Korçë/ Dhunohet oficeri i krimit ekonomik, u godit me grusht në fytyrë nga një i dehur

Sipas policisë së Korçës bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur në një lokal në qytetin e Korçës ku...

NOTAT/ Hysaj ‘tradhton’ sërish Kombëtaren, Laçi më i miri i ndeshjes! Strakosha hero

Shqipëria barazoi 2-2 kundër Kroacisë në raundin e dytë të Grupit B për Euro 2024. Pas ndeshjes "SofaScore" dhe "FlashScore" kanë dalë me notat...

Protagonisti absolut i Kroaci – Shqipëri/ Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror

Klaus Gjasula hyri në fushën e lojës si zëvendësues, shënoi autogolin që i dha avantazhin kroatëve e më pas në shtesën e ndeshjes shënoi...

Si ndikojnë temperaturat e larta në humbjen e peshës në verë, sipas ekspertëve

Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona që po...

Dënohet me burg ish-ministri i njohur, ja për çfarë akuzohet (Emri)

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me tre muaj burgim me kusht dhe me 1.000 euro gjobë ish-ministrin në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiç,...

Lajme të tjera

Web TV