Rama: “Automotive Fair Albania”, aktiviteti që do të pushtojë kryeqytetin për 4 ditë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të enjte me një mesazh për të apasionuarit pas botës automotorëve e jo vetëm.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama i njofton qytetarët për “Automotive Fair Albania”, e cila do të mbahet për 4 ditë radhazi në kryeqytet.

Konkretisht, kreu i qeverisë thotë se aktiviteti, i cili nis sot dhe përfundon në datën 29 tetor do të mbahet në Pallatin e Kongreseve, sheshin “Nënë Tereza” e sheshin “Italia”.

“Mirëmëngjes

dhe me ngjarjen plot adrenalinë, Automotive Fair Albania, që do të pushtojë kryeqytetin për 4 ditë në datat 26-29 Tetor, në Pallatin e Kongreseve, sheshin “Nënë Tereza” e sheshin “Italia” me evente motorsportive, autoshoë, duke mbledhur të gjithë të apasionuarit pas botës automotive e jo vetëm, ju uroj ditë të mbarë”, thekon Rama./ S.M

Të fundit

Letra publike e të “mençurve”, kundër “budallenjve” në televizione!

Një letër publike, një peticion, i nënshkruar nga disa figura të njohura të shkencës(kryesisht historisë dhe gjuhësisë), shkaktoi reagime....

Miratimit i Ligjit për Zonat e Mbrojtura, Ina Zhupa “shpërthen” ndaj Kumbaros: Dështake..

Pas miratimit të ligjit për Zonat e Mbrojtura, Ina Zhupa ka folur për mediat duke thënë se do të bëjnë gjithçka për ta ndaluar,...

“Turizëm me lekët e taksapaguesve”/ Erkand Qerimaj akuza të rënda’ kreut të Peshëngritjes

Erkand Qerimaj, peshëngritësi kampion ka akuzuar kreun e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjozën, se abuzon me fondet e taksapaguesve dhe prej 2013 e...

Çfarë ndodhi mes çiftit? Ilnisa i lë partnerin për një natë Eglës: Sonte fli me Meritonin

Banorët e “Big Brother Vip”, Ilnisa Agolli dhe Gazi, së fundmi kanë injoruar hapur aktoren Egla Ceno, duke e quajtur atë fëmijë të vogël. Gazetarja...

Tom Cruise ndahet nga ish-gruaja e oligarkut rus Elsina Khayrova

Thuhet se Tom Cruise është ndarë nga e dashura e tij socialiste ruse, Elsina Khayrova, vetëm disa ditë pasi takoi fëmijët e saj. Aktori i...

Lajme të tjera

Web TV