Shpëtohen 1000 mace në Kinë, do të përfundonin në thertore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Autoritetet e policisë në Kinë kanë arritur të shpëtojnë rreth 1000 mace të cilat ishin të destinuara për t’u therur për mish.

Presioni i shoqatave dhe aktivistëve të ndryshëm në Kinë dhe jo vetëm, vuri në lëvizje autoritet kineze duke kryer kështu hetime të thelluara mbi kontrabandimin për ushqim të maceve dhe jo vetëm.

Sipas mediave të huaja, aktivistët në Zhangjiagang kishin vënë re një numër të madh macesh që mbaheshin në kuti druri në një varrezë.

Ata kishin mbajtur në vëzhgim periodik macet për të kuptuar më shumë mbi fatin e tyre.

Kur macet u ngarkuan në një kamion më 12 tetor, ata ndaluan automjetin dhe thirrën policinë.

Në një rast të raportuar nga mediat kineze, në qershor të këtij viti, në një kolegj në provincën e Jiangsu, një student zbuloi kokën e një miu në vaktin e tij.

Autoritetet e shkollës u përpoqën të justifikoheshin duke thënë se ishte mish rose përpara se të pranonin rastin./e.t

Të fundit

Miley Cyrus: Nuk shoqërohem me të famshëm

Miley Cyrus ka folur për personat në rrethin e saj, ndërsa është shprehur se nuk përfshin personazhe të tjerë...

Lehtësohen procedurat e lejeve për objektet bujqësore e të banimit në fshat

Janë publikuar në fletoren zyrtare ndryshimet e vendimit të Këshillit të Ministrave 283/2015, të cilat lidhen drejtpërdrejt me rregullat dhe procedurat e lejeve të...

Konkurrenca mbyll hetimin për tregun e shërbimit taksi në aeroportin e Rinasit

Autoriteti i Konkurrencës (AK) ka mbyllur procedurën e hetimit të thelluar ndaj ndërmarrjes Tirana International Airport dhe Auto Holiday Albania në tregun e shërbimit...

Thirrja e Salianjit për demokratët: Ejani në PD

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka drejtuar një apel për të gjithë demokratët në Partinë Demokratike. Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, i cili njohu si...

Punën në shtet e duan më shumë gratë, 61% e aplikimeve

Gratë mbeten më të interesuara për të punuar në administratë. Të dhënat zyrtare të Departamentit të Administratës Publike tregojnë se 61% e aplikimeve u plotësuan...

Lajme të tjera

Web TV