test

El Clasico/ Formacionet zyrtare të eurosfidës Barcelona-Real Madrid

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Barcelona pret Real Madridin në kuadër të javës së 11-të të La Ligas në derbin që njihet si El Clasico.

Dy klubet më të mëdha spanjolle do të luajë për kreun e renditjes pasi vetëm një pikë i ndanë në renditje.

Real Madridi është lider me 25 pikë, ndërsa Barcelona është në vendin e tretë me 24 pikë.

Supersfida starton në orën 16:15 dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.

Barcelona: Ter Stegen; Cancelo, Araújo, Christensen, Balde; Gündogan, Romeu, Gavi; López, Torres, Félix.

Real Madrid: Kepa; Carvajal, Rudiger, Alaba, Mendy; Kroos, Tchouameni, Valverde; Bellingham; Vinicius Jr, Rodrygo

Të fundit

Ambasadori: Kam farkëtuar marrëdhënien më të fortë mes MB dhe Shqipërisë

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith u shpreh se gjatë 3 viteve të qëndrimit të tij si diplomat i...

Prej kohësh vuante nga sëmundja, ndërron jetë aktori i njohur

Aktori me famë botërore Donald Sutherland, i njohur për rolet në, “Klute” dhe “The Hunger Games”, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën...

Anglia zhgënjen në Frankfurt, barazim me gola ndaj Danimarkës

Anglia barazoi 1-1 me Danimarkën në Frankfurt, në përballjen e vlefshme për Europianin.  “3 luanët” realizuan të parët me Harry Kane, në minutën e...

Lufta me kancerin, studimi: Stresi, katalizator për përhapjen e metastazave

Tashmë prej një kohe të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që pikërisht tensioni konstant psikik është...

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë. Ndeshja përfundoi barazim 2-2, ku dy...

Lajme të tjera

Web TV