Formacionet zyrtare të derbit Manchester United-Manchester City

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester United do të përballet me Manchester Cityn në kuadër të xhiros së 10-të në elitën e futbollit anglez.

Djajtë e Kuq janë presin kampionët në fuqi, teksa kërkojnë të vazhdojnë serinë pozitive.

United ka dy fitore në dy ndeshjet e fundit dhe kërkon tre pikët për të vazhduar ngjitjen në renditje.

Ndërkohë Citizens synojnë të marrin tre pikët nga kjo përballje në mënyrë që të mos lejojnë shkëputjen e Tottenham dhe Arsenal në krye të tabelës.

Formacionet zyrtare:

Man Utd: Onana, Dalot, Lindelof, Maguire, Evans, McTominay, Amrabat, B.Fernandes, Eriksen, Hojlund, Rashford.

Man City: Ederson, Walker, Stones, Dias, Gvardiol, Rodrigo, Bernardo, Foden, Grealish, Alvarez, Haaland.

Të fundit

Berisha: Dy takimet në Tiranë nuk ishin samite

Ish-kryeministri Sali Berisha foli mbrëmjen e sotme për dy samitet e mbajtura në Tiranë në dy ditët e fundit. Berisha...

U tha se thumboi Arbana Osmanin për ‘Big Brother VIP’, reagon Dea Mishel

Një postim i Dea Mishel gjatë spektaklit të kaluar të 'Big Brother VIP Albania 3' shkaktoi disa polemika në rrjet. “Unë e ndjek Big-un sivjet...

A ka pasur Shqipëria Aleks Navalny-t e saj?

Nga Ylli Pata Historia e eleminimit të njeriut që mund t’i trondiste pushtetin Vladimir Putinit ka marrë sot kryeartikutjt e mediave kryesore në botë. Disa thonë...

“Duke shty procesin”, Rama shfaqet pas komisionerit Varhelyi, e shoqëron drejt…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetin social “Instagram” një foto ku shfaqet duke shoqëruar komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi...

Berisha: Fondi prej 6 miliardë eurosh është “mollë e ndaluar “ për Shqipërinë

Gjashtë miliardë euro, ky është fondi që Bashkimi Evropian ka planifikuar të ndajë për Kosovën, Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi, Bosnje e...

Lajme të tjera

Web TV