Romelu Lukaku i pa shqetësuar nga thirrjet e ultrasve të Interit: “Nuk kam frikë”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Roma përballet me Interin në ditën e sotme duke nisur nga ora 18:00, teksa publiku zikaltër i San Siros pret me padurim për të vërshëllyer në kor Romelu Lukakun. Ultrasit e Inter ndihen të tradhtuar nga belgu që në verë premtoi rikthimin te Inter dhe më pas flirtoi me Juventus, për të përfunduar te Roma.

Megjithatë, belgu duket se nuk e ndjen presionin para ndeshjes dhe mediat zbulojnë se sulmuesi i është rrëfyer shokëve të skuadrës se kontestimet e tifozëve as që nuk i bëjnë përshtypje.

“Unë nuk kam frikë” i ka thënë Lukaku miqve të tij te Roma. Kujtojmë se atmosfera është mjaft e ndezur me ultrasit e Inter që në më shumë se një rast kanë paralajmëruar protesta të fuqishme ndaj Lukakut për t’i dhënë sipas tyre atë që meriton një tradhtar.

Të fundit

Arsenali luan “tenis” ndaj Sheff. United, “Topçinjtë” nuk i ndahen Cityt dhe Liverpulit

Arsenali ruan hapin e Liverpoolit dhe Manchester City-t në krye të Premier League-s. “Topçinjtë” e Londrës shkatërruan 0-6 vendin...

Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Do të dal në zgjedhje me partinë time

Një deklaratë befasuese është bërë sot në një program televiziv nga avokati Spartak Ngjela ku u shpreh se në këto zgjedhje, do të kthehet. Ai...

VIDEO/ Inter triumfon ndaj Genoas, Kristjan Asllani gjen golin e parë me zikaltërit

Inter siguron fitoren e 12-të në 12-të ndeshje radhazi në të gjitha kompeticionet, ndërsa mori tri pikët në ndeshjen ndaj Genoa-s në “San Siro”. Sfida...

NATO nuk mund të ruajë Shqipërinë dhe Kosovën nga shqiptarët antiperëndimorë

Nga Mero Baze, Kur u ndërtua baza ushtarake e Kuçovës, që sot u bë bazë e NATO, qyteti quhej Qyteti “Stalin”. E ndërtuar një vit...

Fansi i Marilyn Monroe bën ‘çmendurinë e pazakontë’ pas vdekjes së ikonës së bukurisë

Një fans i vjetër e Marilyn Monroe po shpenzon mijëra paratë e tij për të bërë fushatë për Akademinë për t’i ofruar asaj një...

Lajme të tjera

Web TV