Goditi deputetin e PS/ Nallbati nuk tregon shenjë pendese: S’kam asnjë koment

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Seanca plenare e kësaj të hëne në Kuvend nisi dhe përfundoi me tensione, ku deputetët e Foltores, të grupimit Berisha-Bardhi shkaktuan kaos, por pati edhe përplasje fizike.

Deputeti demokrat, Bledion Nallbati goditi deputetin socialist, Vullnet Sinaj, teksa ky i fundit po mbante fjalën nga vendi i tij.

Edhe pas përfundimit të seancës, Nallbati dhe Sinaj u konfliktuan sërish, por u ndanë nga deputetët që gjendeshin aty.

Megjithatë, duket se Nallbati nuk pati shenjë pendese, kur u pyet nga mediat, nëse është distancuar nga dhuna.

“Nuk kam asnjë koment”, ishte përgjigja e Nallbatit për mediat./I.S

Të fundit

Zona e lirë ekonomike/ Në Tiranë po ndërtohet “TEDA”, 7 mijë vende të reja pune

Tirana është bashkia e parë që krijon një zonë të lirë ekonomike Bashkia e kryeqytetit dhe Ministria e Ekonomisë, Kulturës...

Rasti “Meta”, Vojo dhe urgjenca e Ligjit për Partitë Politike

Nga Ben Andoni Ish-presidenti i vendit Ilir Meta, kryetar dhe së shpejti mëtuesi kryesor për president i PL-së, një partie realizuar për pak orë, ngritur...

PS tre mandate në pushtet, i dërguari i SHBA: Me kënaqësi presim zgjedhjet e ardhshme

I ngarkuari me punë i SHBA në Tiranë, David Wisner gjatë një interviste për ”Zërin e Amerikës”, tha se qëndrimi për Sali Berishën nuk...

Pija “magjike” që ka bërë bujë! Gratë dëshmojnë se duken më të reja pas konsumit të saj

Një pije u bë virale së fundmi dhe një numër i madh grash pohuan se kishin vënë re që pas konsumimit të këtij lëngu...

“Përse u shenjëstrua Dumani?”/ Ja si përgjigjet analisti i njohur

Në një intervistë në një emision televiziv, analisti Arben Meçe, analizoi deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë, dhe akuzat e tij të forta...

Lajme të tjera

Web TV