Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës njofton planin për zgjerim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) ka njoftuar këtë të martë planin për zgjerim, pas ardhjes në Shqipëri të kompanisë “Ryanair”.

TIA deklaron se do të kryejë një seri investimesh substanciale në zgjerimin e aeroportit, për të shndërruar Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës në një qendër rritjeje dhe mundësie.

Në Tiranë do të themelohet një bazë e dedikuar për “Ryanair”, duke mbështetur kështu edhe punësimin vendas.

TIA bën të ditur se partneriteti me kompaninë ajrore “low cost” do të hapë mbi 1 mijë vende pune.

Gjithashtu parashikohet që Shqipëria të mirëpresë mbi 1.6 milionë pasagjerë në vitin e parë të operimit.

Njoftimi i plotë:

TIA është e lumtur të bashkëpunojë me Ryanair, i cili do të shërbejë gjithsej 17 destinacione të reja drejt dhe nga Shqipëria këtë Dimër, duke na lidhur me tregjet e rëndësishme të turizmit si Belgjika, Franca, Gjermania, Italia, Polonia, Suedia dhe Mbretëria e Bashkuar. Ky zhvillim jo vetëm rrit lidhshmërinë dhe turizmin në rajonin tonë, por gjithashtu krijon mundësi punësimi dhe bën udhëtimin më të arsyeshëm dhe të lehtë për qytetarët tanë shqiptarë dhe vizitorët drejt Shqipërisë.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës njofton planin për zgjerim

Disa nga pikat kryesore të partneritetit tonë me Ryanair përfshijnë:

• 17 destinacione të reja: Jemi të lumtur të prezantojmë rrugë të reja që lidhin Tiranën me qytete të mëdha evropiane si Brukseli, Düsseldorf, Londra, Milano, Parisi dhe Roma.

• Tarifa të ulëta: Ryanair ofron tarifa që nisin vetëm nga 15 € për një rrugë, duke siguruar që fluturimet të jenë të aksesueshëm për të gjithë.

• 1.6 Milionë Pasagjerë në Vit: Ne parashikojmë që do të mirëpresim mbi 1.6 milionë pasagjerë në vitin e parë të operimit, duke treguar rritjen e kërkesës për udhëtimin ajror në Shqipëri.

Lexo edhe :  VIDEOLAJM/ Protesta e PD, nis puna për përgatitjen e skenës, vendoset edhe gardh metalik

• Mbështetja e punësimit vendas: Ky partneritet mbështet mbi 1,000 vende pune lokale, i cili kontribuon më tej në zhvillimin ekonomik të Shqipërisë.

Mauro Bolla, një përfaqësues i Ryanair, shprehu entuziazmin e kompanisë për këtë aventurë, duke deklaruar: “Ryanair është i lumtur që mirëpret pasagjerët e parë këtu në Tiranë, ndërsa Shqipëria bëhet zyrtarisht vendi i 37 i Ryanair. Ne kemi plane të mëdha për Shqipërinë dhe presim me padurim të mirëpresim edhe më shumë pasagjerë në fluturime për dhe nga Tirana.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës njofton planin për zgjerim

Në vijim të këtij eventi, Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës është i lumtur të njoftojë një seri investimesh substanciale në zgjerimin e aeroportit, për të shndërruar Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës në një qendër rritjeje dhe mundësie.

Këto investime janë të motivuara nga potenciali i jashtëzakonshëm për zgjerim që sjell prania e Ryanair në Shqipëri dhe përputhet me vizionin e Ryanair për themelimin e një baze të dedikuar në Tiranë.

Kjo simbolizon një moment të rëndësishëm në udhën e premtuese të aviacionit në Shqipëri, hapja e horizonteve të reja për udhëtarët, bizneset dhe komunitetin tonë vendas. Këto investime vijnë si përgjigje ndaj kërkesës së Ryanair, duke theksuar përkushtimin tonë për të lehtësuar vizionin e tyre për themelimin e një baze në Tiranë.

Ne tashmë kemi nisur procesin e shpronësimit, një hap kritik i nisur për të përmirësuar planet e zgjerimit të Ryanair. Ky vendim thekson përkushtimin tonë për të shfaqur potencialin e plotë të aviacionit në Shqipëri./I.S

Të fundit

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

23% e familjeve shqiptare, të varura nga remitancat

23% e familjeve shqiptare janë të varura nga dërgesat e emigrantëve. Ky është konstatimi i Bankës Botërore, në një analizë të së cilës bëhet...

Lajme të tjera

Web TV