“Çfarë bëra unë që më përjashtove?”/ Bardhi “kapet” me Nikollën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Jeta parlamentare e bllokuar. E mërkura do të jetë sërish një ditë e tensionuar në Kryesinë e Kuvendit.

Sot është parashikuar që ministri i Financave, Ervin Mete të prezantojë projektbuxhetin e vitit 2024 në Konferencën e Kryetarëve ku pjesë është edhe Gazment Bardhi në cilësinë e kryetarit të grupit të PD-së.

Por deputeti demokrat dje u përjashtua me 10 ditë nga punimet e Kuvendit për shkak të incidenteve që ndodhën ditën e hënë në parlament.

Megjithatë, pavarësisht masës së përjashtimit, Bardhi ka shkuar për të marrë pjesë duke mos e njohur vendimin.

Për çfarë më kë përjashtuar ti mua, çfarë kam bërë? Po ti ke dy muaj që shkel rregulloren”-i drejtohet Bardhi, Nikollës.

Bashkë me të, në Kryesi ka shkuar edhe Sali Berisha me pjesën tjetër të deputetëve të grupit që ka në krah duke kërkuar të jenë pjesë e Konferencës së Kryetarëve.

Deputetët nuk janë lejuar që të futen brenda. Jashtë ka pasur debat dhe tension./   S.M

Të fundit

“Ikin dy dhe hyjnë tre”, njihuni me banorët e rinj që u bënë pjesë e garës së BBVA

Koreografi Albi Nako dhe këngëtarja Arta Kabashi janë personazhet të cilët nuk do të jenë më pjesë e shtëpisë...

“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 25 shkurt 2024

Sot, më 25 shkurt 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet 96.4 lekë. Euro sot blihet me 103.5 lekë, ndërsa...

Këta janë dy banorët që u eliminuan nga “BBVA 3”

Albi Nako dhe Arta Kabashi lanë shtëpinë e “Big Brother VIP Albania 3”. Albi u largua pas nominimit që Sara u bëri të gjithë djemve...

Ditë me shi, parashikimi i motit për sot

Ditën e Diel reshjet do të ulin intensitetin, por do të vijojnë të jenë të herëpashershme në një pjesë të madhe të territorit në...

Horoskopi i ditës, 25 Shkurt 2024

Dashi Dite përgjithësisht e qete kjo e sotmja për te dashuruarit. Duhet thënë se do i jepni me shume rëndësi komunikimit dhe do i zgjidhni...

Lajme të tjera

Web TV