Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

FOTO/ Ditë zie për vdekjen e ish-kryeministrit, Kina ul flamurin në gjysmështizë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vdekja e papritur e ish-kryeministrit të Kinës, Li Keqiang, ka trishtuar gjithë popullin kinez, të cilët shprehën pikëllimin e tyre edhe në rrjetet sociale gjatë ceremonisë së djegies së trupit të tij. Po ashtu sot, flamuri kombëtar i Kinës u ul në gjysmështizë në sheshin Tiananmen të Pekinit.

Li Keqiang, ishte i njohur si “kryeministri i popullit” për udhëheqjen e tij me “këmbë në tokë dhe aktive”. Ai ishte një ish-ekonomist dhe lider reformist, i cili shërbeu 10 vjet si kryeministër përpara se të jepte dorëheqjen në mars, vdiq nga një atak në zemër të dielën e kaluar në Shangai. Ai humbi jetën në moshë 68-vjeçare.

Funerali I Li u mbajt në varrezat e Pekinit ku prehen zyrtarë të lartë dhe heronj kombëtarë. Presidenti Xi Jinping dhe gruaja e tij, së bashku me gjashtë anëtarë të tjerë të Komitetit të Përhershëm të Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës, krye organi i Partisë Komuniste Kineze të pushtetit, si dhe zëvendëspresidenti i vendit Han Zheng, bënë nderimet e fundit, raporton CNN.

Zyrtarët qëndruan në heshtje dhe u përkulën tre herë, sipas agjencisë zyrtare të lajmeve Xinhua. Ish-presidenti Hu Jintao dërgoi një kurorë për të shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e Li, sipas New China.

Mesazhet për kryeministrin e ndjerë vërshuan platformat e mediave sociale ndërsa qytetarët kinezë vajtuan vdekjen e tij.

“Megjithëse Li nuk ishte një figurë historike apo politike me arritje të tilla të larta, ai u ofroi njerëzve një mundësi për të shprehur pakënaqësinë e tyre”, tha Zhang, i cili studioi në Universitetin prestigjioz të Pekinit me Li në fund të viteve 1970 pas përfundimit të Revolucionit Kulturor të Maos.

Gjitjhashtu ai shtoi se “në një epokë ku e vërteta është e heshtur dhe e rreme, mbizotërojnë deklaratat e mëdha dhe boshe, parimet bazë që Li Keqiang u përmbahet janë bërë gjëra shumë të çmuara. Mjaftojnë një shfaqje e ndërgjegjes elementare, disa fjalë të sinqerta për të përshëndetur publikun. Ai pasqyron zemërimin, dëshpërimin dhe pakënaqësinë e njerëzve me realitetin, i cili është projektuar e gjitha tek Li,” tha ai./E.T

Lexo edhe :  Korrik 1899/ Giovanni Agnelli themelon “Fiat”, kompaninë e makinave më të madhe në Evropë

 

Të fundit

Çfarë tregoi protesta e 11 korrikut për opozitën

Nga Roland Qafoku Prej një muaji me vulë. Prej 11 vitesh me dëshirë të madhe për të rrëzuar qeverinë. Prej...

Horoskopi 15 Korrik 2024, çfarë kanë parashikuar yjet për shenjën tuaj

Dashi Do përballeni me një të papritur të cilën me zor do e zgjidhni. Në raportin dashuror mos jini negativ, pasi ky është një moment...

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike në vend. Kështu tha në një...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Lajme të tjera

Web TV