Disa ide për të organizuar takimet romantike në shtëpi kur nuk doni të dilni jashtë!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndoshta nuk jeni në humor për t’u veshur. Ndoshta ju dhe partneri juaj nuk keni para për të kaluar një natë jashtë. Sido që të jetë, më besoni kur them se nuk keni nevojë të dilni nga shtëpia për të kaluar një kohë të mirë me partnerin.

Takimet në shtëpi janë po aq të mira, dhe ndoshta edhe më të mira, thotë edukatorja e seksit Leah Carey. Sidomos pasi ato mund të japin më shumë atmosferë komode dhe romantike sesa një bar i mbushur me njerëz.

Por duhet të keni një plan loje përpara natës së takimit në shtëpi. Carey thotë se për të qenë i suksesshëm, qëllimi duhet të jetë eliminimi i sa më shumë shpërqendrimeve të jetë e mundur.

Fikni telefonat tuaj dhe çdo gjë tjetër që mund t’ju ndërpresë me kujtime të botës së jashtme. Krijoni një ambient romantik ku të dy mund të lidheni për disa orë.

Ju gjithashtu nuk duhet të ndjeni nevojën për të shkuar plotësisht dhe për të shpenzuar shumë para.

Qëllimi i vërtetë i një takimi në shtëpi është koha cilësore. Dhe, në varësi të asaj që ju dhe partneri juaj shijoni, mendimi dhe përpjekja për ta bërë një mbrëmje të veçantë në shtëpi mund të jetë edhe më kuptimplotë se një natë jashtë në një restorant.

Pra, duke u thënë këtë, këtu janë disa ide për takime në shtëpi që mund t’i vidhni plotësisht kur dëshironi të befasoni dikë tuaj të veçantë. Ju jeni të mirëpritur.

1. Përgatitni një darkë të veçantë

Nëse partneri juaj është ai që zakonisht gjen restorante të reja ose i pëlqen të tregojë aftësitë e tij të gatimit, trajtojini ata me një vakt të këndshëm të gatuar në shtëpi herë pas here. Provoni një recetë që nuk e keni bërë kurrë më parë dhe nxirrni një shishe të bukur verë për këtë rast. Pika bonus për ndezjen e disa qirinjve dhe nxjerrjen e pjatave tuaja më të mira.

2. Kalo një natë filmi

Shikimi i një filmi mund të jetë diçka që mund ta bëni çdo natë gjithsesi, por pse të mos shtoni diçka? Ndërtoni një fortesë, ndizni disa qirinj, përgatisni ushqime dhe shikoni filmin tuaj. Sigurohuni që të merrni parasysh edhe preferencat e partnerit tuaj. Kjo tregon se ju po dëgjoni, doni t’i kënaqni ata dhe dëshironi të keni një mbrëmje të këndshme së bashku.

3. Zhvilloni takimin tuaj jashtë

Nëse jeni një nga ata me fat që keni një oborr ose ballkon, nxirreni takimin tuaj jashtë. Pavarësisht nëse po gatuani një vakt të veçantë ose po organizoni një mbrëmje filmi, nxirreni atë në ajër të pastër dhe shijoni të qenit nën yje së bashku. Sigurohuni që ta paketoni ushqimin në një shportë të lezetshme pikniku dhe ta vendosni verën tuaj në një kovë akulli.

Lexo edhe :  10 destinacionet ideale për të vizituar gjatë fundjavave të ngrohta të pranverës

4. Ndërtoni së bashku qeramikë

Blini një çantë të lezetshme qeramike dhe jepini formën që dëshironi. Jo vetëm që do të ishte diçka spontane, por do t’ju jepte një shans për të provuar një hobi të ri. Kam shumë shpresa se do të dalë si skena në “Ghost” me Patrick Swayze dhe Demi Moore. Nëse se keni parë ende, duhet ta shihni se për çfarë e kam fjalën.

5. Organizoni një natë loje

Nëse ndiheni të sigurt se marrëdhënia juaj do të mbijetojë, provoni një natë loje me partnerin tuaj. Ju mund të tregoni anën tuaj konkurruese, duke qenë gjithashtu plotësisht i pranishëm në takimin tuaj me personin tuaj, sugjeron Jerry Han, shefi i marketingut pas “PrizeRebel”.

6. Vizitoni një muze virtual

Nëse njëri prej jush është i apasionuar pas historisë dhe marrja e tij në muzeun tuaj më të afërt nuk është një opsion, sillni muzeun në shtëpinë tuaj duke krijuar një përvojë interaktive. Shumë muze anembanë botës ofrojnë këtë përvojë dhe nuk keni nevojë të udhëtoni mijëra milje për të parë disa nga veprat më frymëzuese të artit në botë.

7. Ridekoroni shtëpinë tuaj

Pavarësisht nëse jetoni së bashku ose veçmas, të punoni së bashku për të përmirësuar hapësirën tuaj të jetesës është gjithmonë një përvojë e shkëlqyer lidhjeje. Zgjidhni disa bojëra, furnizime, porositni marrjen tuaj të preferuar dhe shkoni në riorganizimin e mobilieve tuaja.

8. Rikrijoni takimin tuaj të parë

Në varësi të asaj se si dukej takimi juaj i parë, mund të rikrijoni vaktet që keni ngrënë, të bëni ëmbëlsirën që keni ndarë ose të keni një koncert të improvizuar Spotify në dhomën tuaj të ndenjes. Gjeni një mënyrë për ta bërë takimin tuaj të parë të përshtatshëm për një mjedis në shtëpi.

9. Shikimi i yjeve

Nëse keni fatin të keni pak hapësirë ​​në natyrë, hiqni disa batanije, disa birra dhe shtrihuni për të parë yjet dhe hënën. Pikët bonus nëse mund të dalloni disa yjësi ose planetë.

10. Një ditë spa në shtëpi

Pas një dite apo jave të gjatë dhe stresuese, surprizoni partnerin tuaj me një spa në shtëpi. Mund të bëni një banjë së bashku ose të zhvendosni gjërat në dhomën e gjumit dhe t’i bëni njëri-tjetrit masazhe.

Sigurohuni që të ndizni disa qirinj dhe të keni në dorë koktejet tuaja të preferuara./   S.M

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV