Ngjela: Nëse do ishim në perëndim Saliun do ta çonin në psikiatri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar tensionet në Kryesinë e  Kuvendit ku deputët e opozitës disa prej tyre të përjashtuar nuk u lejuan të futeshin brenda.

Ngjela u shpreh se deputetët e opozitës nuk kanë të drejtë të hyjnë brenda në Kryesi pasi janë të përashtuar pasi kanë shkelur Kushtetutën në mënyrë primitive.

Sipas Ngjelës i vetmi vend ku Berisha mund të fitojë lirinë është gjykata.

“Nuk kanë të drejtë, kur je i përjashtuar je i përjashtuar pse do hynë brenda. Gjithë problemi qëndron se pse janë përjashtuar. Janë përjashtuar se nuk kanë lënë të zhvillohet seanca plenare.

Kanë shkelur Kushtetutën në një mënyrë primitive. Nuk shkelet me rrëmujë salla e Kuvendit. Nuk bëhen protestat në Parlament. Madje i kanë toleruar shumë, nuk prishet parlamenti. Gjitçka bëhet me zgjedhje. As Lenini ska bërë kështu. E ka ndërruar Saliu Kushtetutën. Po të ishin në një vend perëndimor do ta çonin në një psikiatër.

I vetmi vend ku fiton pafajesine Berisha është Gjykata”, tha ndër të tjera Ngjela gjatë një interviste televizive./e.t

Të fundit

Ndeshje e luftuar në “San Mames”, mbyllet në barazim pa gola sfida Bilbao-Barcelona

Barazim pa gola në takimin Athletic Bilbao-Barcelona. Sfida e luajur në “San Mames” prodhoi dëmtime dhe fare pak raste...

VIDEO/ Napoli mposht Juventusin dhe merr fitoren e dytë radhazi në Serie A

Fitore dramatike e Napolit përballë Juventusit. Kampionët në fuqi të Italisë triumfuan 2-1 në “Diego Maradona”. Kvicha Kvaratskhelia dhe Giacomo Raspadori shënuan golat e...

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

Lajme të tjera

Web TV