Video/ Zjarrfikësit në luftë me flakët te ish-metalurgjiku i Elbasanit!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një zjarr i madh ka rënë në vendgrumbullimin e skrapit te uzina e çelikut, që ndodhet në kombinatin metalurgjik të Elbasanit.

Për orë të tëra zjarrfikëset po luftojnë për të shuar flakët, por deri në këto çaste nuk është arritur.

Video/ Zjarrfikësit në luftë me flakët te ish-metalurgjiku i

Siç shihet në këto foto të siguruara nga LSA-ja vatra e zjarrit është akoma e ndezur dhe retë e dendura të tymit kanë mbuluar zonë. Ende nuk dihet se cilat janë shkaqet që çuan në shpërthimin e zjarrit./  S.M

Të fundit

A do të vizitoni Kosovën? Ja përgjigja epike e kryeministrit shqiptar të Maqedonisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, tha se nuk ka marrë ftesë ende për ta vizituar Kosovën. I pyetur...

Çfarë po ndodh? Shkencëtarët ngrenë alarmin, shkurti i këtij viti më i nxehti në histori

Muaji shkurt i këtij viti mund të jetë më i nxehti i regjistruar ndonjëherë në histori, me lulet që kanë lulëzuar më herët në...

“Do t’i ha hallvën”/ Nuk ndalet Erjola, vazhdon me Ledjonën planin kundër Ilnisës

Erjola me Ledjonën kanë qenë duke biseduar me njëra-tjetrën për planin që ato të dyja në bashkëpunim me Julin kanë thurur për Ilnisën dhe...

Reuters: Vuçiç nga Tirana jep ndihmë humanitare për Ukrainën, Zelensky e falenderon!

Presidentin ukrainas Volodymir Zelensky gjatë vizitës së tij në Tiranë në Samitin Ukrainë – Europa Juglindore u takua edhe me mikun e armikut të...

Veliaj pret ministrin Kamyshin:Fatkeqësinë e luftës ta kthejmë në mundësi për prosperitet

Tirana, si kryesuese e Presidencës B-40, rrjetit më të madh të bashkive në rajonin e Ballkanit, do të ndihmojë në rindërtimin e qyteteve të...

Lajme të tjera

Web TV