Ja sa gjasa keni të bëheni të famshëm bazuar në muajin kur keni lindur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Më thuaj muajin që ke lindur të të tregoj sa shanse keni për t’u bërë i famshëm në fushën tuaj.

Një studim i ri pohon se të famshmit (pavarësisht fushës) lindin në muaj të caktuar.

Hulumtimi i kryer në emër të Play Like Mam mblodhi dhe analizoi të dhëna nga personalitete të suksesshme nga bota e shoëbiz-it dhe biznesit, duke u fokusuar në datat e tyre të lindjes. Ata e morën informacionin nga lista të ndryshme që publikohen herë pas here nga revista si Forbes, Money Inc, Business Insider etj.

Në mesin e 300 emrave që ata dolën ishin ata të Ariana Grande, Elon Musk, Lionel Messi, Bill Gates, Kim Kardashian dhe Simon Coëell, me tre të fundit që janë ndër të paktët e lindur në fund të vitit.

Megjithatë, sipas rezultateve, të lindurit në muajin nëntor janë më pak dhe mes tyre janë Leonardo DiCaprio, Gordon Ramsay dhe DJ Khaled.

Ja lista e muajve me lindjet më të “suksesshme”:

Tetor – 36
qershor – 30
korrik – 28

janar – 27

prill – 27
shtator – 27

maj – 25

mars – 23

gusht – 21

shkurt – 20

dhjetor – 19

nëntor – 17

( S.M  )

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV