“Nuk është heqje lirie …”/ Zbardhet vendimi i GJKKO për Sali Berishën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është zbardhur vendimi i Gjykatës së Posaccme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Oraganizuar, i cili është akuza për korrupsion pasiv në privatizimin e ish-klubit sportiv Partizani.

GJKKO ka rrëzuar pretendimet ish-kryeministrit Berisha për shkelje të Kushtetutës, duke theksuar se masa e dhënë ndaj tij nuk ëhstë heqje lirie.

Kujtojmë se ndaj Berishës është caktuar detyrimi i paraqitjes në gjykatë dy herë në muaj, si edhe i është ndaluar të udhëtojë jashtë territorit shqiptar.

(  S.M  )

Të fundit

Përmbledhje e rastit të gjyshes dhe babait që abuzonin me djalin e mitur në TikTok

Dje, 67-vjeçarja Natasha Rombula dhe djali i saj, Armando Kumaraku, 44 vjeç janë arrestuar nga policia, për shkak se...

Dita Ndërkombëtare e Minatorëve/Protestë për miratimin e statusit të veçantë

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Minatorëve, minatorët po mbajnë sot protestë para Ministrisë së Infrastrukturës. Ata kanë kërkuar miratimin e statusit të veçantë, ndërsa kanë...

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta gazetarja Afërdita Selimi

Ndahet nga jeta gazetarja e Radio Televizionit Shqiptar Afërdita Selimi. Lajmi u bë i ditur përmes një postimi nga Lidhja e Gazetareve Ekonomike te Shqiperise Me...

Përfundojnë në spital nga helmimi 11 punonjëset e një fabrike në Fier, çfarë ndodhi?

Një punëtor i fabrikës që do të ruaj anonimatin pasi ka frik se e heqin nga puna, ka thënë për Top Channel se janë...

Letra publike e të “mençurve”, kundër “budallenjve” në televizione!

Një letër publike, një peticion, i nënshkruar nga disa figura të njohura të shkencës(kryesisht historisë dhe gjuhësisë), shkaktoi reagime. U cilësua si një lloj...

Lajme të tjera

Web TV