Maliq/ E pazakontë, Shkatërrojnë varrin dhe eshtrat i rivarrosen disa metra më larg

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Maliq ku disa persona, kanë shkatërruar një varr, duke rivarrosur eshtrat e personit të vdekur

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Maliq ku disa persona, kanë shkatërruar një varr, duke rivarrosur eshtrat e personit të vdekur.

Denoncimi është bërë nga 80 vjeçarja F.A e cila akuzon disa familjarë të 43 vjeçarit Th.K se i kanë dhunuar varrin e babait, duke ia varrosur eshtrat e këtij të fundit disa metra më larg

Policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje për zbardhjen e plotë të rrethanave.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Maliq referuan materialet në Prokurori për veprën penale “Dhunimi i varreve”, pasi ka bërë kallëzim shtetasja F. A., 80 vjeçe, banuese në fshatin Vashtëmi, Maliq, se disa ditë më parë, familjarë të shtetasit Th. K., 43 vjeç, banues në fshatin Sovjan, Maliq, kanë dhunuar varrin e babait të saj, duke rivarrosur eshtrat e tij disa metra më larg. Grupi hetimor po punon për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rastit”-thuhet në njoftimin e policisë /O.S

Të fundit

Këta janë dy banorët që u eliminuan nga “BBVA 3”

Albi Nako dhe Arta Kabashi lanë shtëpinë e “Big Brother VIP Albania 3”. Albi u largua pas nominimit që Sara...

Ditë me shi, parashikimi i motit për sot

Ditën e Diel reshjet do të ulin intensitetin, por do të vijojnë të jenë të herëpashershme në një pjesë të madhe të territorit në...

Horoskopi i ditës, 25 Shkurt 2024

Dashi Dite përgjithësisht e qete kjo e sotmja për te dashuruarit. Duhet thënë se do i jepni me shume rëndësi komunikimit dhe do i zgjidhni...

Republikanët votojnë në Karolinën e Jugut, Trump përballë Haley me një avantazh masiv

Karolina e Jugut do të votojë sot për të zgjedhur kandidatin republikan që do të sfidojë Presidentin Biden në zgjedhjet e nëntorit për Shtëpinë...

Dy vite nga agresioni rus, ambasadorja amerikane: Ukraina duhet të fitojë!

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Ukrainë, Bridget Brink thotë se Uashingtoni do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit...

Lajme të tjera

Web TV