Giorgia Meloni, jeta si nënë e vetme mes njërit angazhim dhe tjetrit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Takim flash me një mikeshë, me xhinse dhe atlete

 Një vështrim i ri për kryeministren, larg atij të ekspozuar në evente institucionale

E pamë në parukeri dhe tani ajo po lë kohë për një aperitiv me një mikeshë para se të kthehet në shtëpi tek Ginevra e saj. Është e vështirë të gjesh hapësirë ​​për veten kur je kryeministre, por Giorgia Meloni përpiqet. Jeta si nënë e vetme nuk është e lehtë. Është diçka e re pas ndarjes së pashmangshme me partnerin e saj, gazetarin Andrea Giambruno. Por si grua e fortë që është, ajo vendosi të vazhdojë rrugën e saj dhe ta jetojë jetën.

Giorgia Meloni, fotot në Diva dhe Donna

Fotot ekskluzive të Diva dhe Donna e shfaqin kryeministren me xhinse, atlete, pulovër dhe xhaketë me sa duket jo-designer. Një vështrim larg asaj që jemi mësuar në emërimet institucionale. Tani Giorgia është e lirë dhe dëshiron të jetë sa më e panjohur për të konsumuar një aperitiv me një mikeshë. Dhe për të gjetur buzëqeshjen përsëri.

Një aperitiv në një restorant në Romë

Revista e përjavshme Diva e Donna ka fotografuar Giorgia Melonin në një ambient të hapur në Romë nën shoqërinë e një mikeshe të saj. “Prania e gotës me spritz në tavolinën e jashtme – shkruan e përjavshmja – ka bërë të buzëqeshë vëzhguesit më të vëmendshëm: ditët e fundit edhe Giambruno, pasi hoqi qafe atë për të cilin ishte ngacmuar shumë, inauguroi beqarinë e re duke pirë një gllënjkë spritz.”

Dhe të mendosh që deri para pak muajsh e pinin bashkë, ulur në park. Më pas nuk munguan puthjet dhe përkëdheljet që nuk mund ta parashikonin kurrë përfundimin e historisë së tyre të dashurisë. Tani nuk ka mbetur asgjë nga e gjithë kjo përveç dashurisë për babain e vajzës së saj. Tani ka një dëshirë për të filluar përsëri. Për ta bërë në mënyrën e saj. Duke vënë në rend të parë gjithë angazhimin e saj politik, pastaj Ginevrën, vajzën për të cilën kujdeset aq shumë.

Të fundit

Arsenal shkatërron Lensin në “Emirates”, francezët të pafuqishëm përballë “Topçinjve”

Arsenali fiton me rezultat tenistik 6-0 ndaj Lensit në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve në...

Champions League/ Napoli i pafuqishëm ndaj Real Madrid, Inter “ringjallet” ndaj Benficas

Inter ia del të shmangë humbjen në Lisbonë përballë Benficës edhe pse pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 0-3. Zikaltërit reaguan në fraksionin...

Pengesa e Elon Musk për të qenë lider botëror, vetvetja

Nga BRIAN FUNG, CNN – Elon Musk është kthyer në një lojtar gjithnjë e më të rëndësishëm në çështjet globale. Themeluesi i SpaceX ka qenë...

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit

Djali i themeluesit të Hamasit bën thirrje për vrasjen e liderëve të grupit, përfshirë babanë e tij Në një video prej më shumë se...

Kryevepra që u kthye në meme

“The Laughing Valier”, piktura e vitit 1624 është ekspozuar së fundmi në Galerinë Kombëtare të Londrës. “Kur hyra brenda dhe e pashë, mbeta i shtangur”,...

Lajme të tjera

Web TV