“Nuk përjashtohen përmbytjet”/ Fundjava vjen me shi në Shqipëri, ja si do të jetë moti

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas stuhisë së javës së kaluar që shkaktoi shumë probleme në gjithë vendin, reshjet e shiut do të zotërojnë sërish vendin tonë.

Nga mesi i ditës së premte e deri në mbrëmje të ditës së diele, reshjet e shiut do të na shoqërojnë gjatë gjithë kohës, në të gjithë territorin shqiptar.

Më problematike pritet të shfaqen Shkodra dhe Lezha, Elbasani, Durrësi, Saranda, Gjirokastra dhe Vlora teksa edhe kryeqyteti pritet të ketë problematika sa i përket vërshimeve të ujit

Meteorologët po ashtu nuk përjashtojnë mundësinë e përmbytjeve lokale. Kapriçot e motit, do të sjellin thuajse gjatë gjithë muajit nëntor, diell dhe shi gjatë javëve.

Problematika do të shfaqen dhe sa i përket lundrimeve detare, kjo për shkak të erërave të forta./   S.M

Të fundit

A do të vizitoni Kosovën? Ja përgjigja epike e kryeministrit shqiptar të Maqedonisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, tha se nuk ka marrë ftesë ende për ta vizituar Kosovën. I pyetur...

Çfarë po ndodh? Shkencëtarët ngrenë alarmin, shkurti i këtij viti më i nxehti në histori

Muaji shkurt i këtij viti mund të jetë më i nxehti i regjistruar ndonjëherë në histori, me lulet që kanë lulëzuar më herët në...

“Do t’i ha hallvën”/ Nuk ndalet Erjola, vazhdon me Ledjonën planin kundër Ilnisës

Erjola me Ledjonën kanë qenë duke biseduar me njëra-tjetrën për planin që ato të dyja në bashkëpunim me Julin kanë thurur për Ilnisën dhe...

Reuters: Vuçiç nga Tirana jep ndihmë humanitare për Ukrainën, Zelensky e falenderon!

Presidentin ukrainas Volodymir Zelensky gjatë vizitës së tij në Tiranë në Samitin Ukrainë – Europa Juglindore u takua edhe me mikun e armikut të...

Veliaj pret ministrin Kamyshin:Fatkeqësinë e luftës ta kthejmë në mundësi për prosperitet

Tirana, si kryesuese e Presidencës B-40, rrjetit më të madh të bashkive në rajonin e Ballkanit, do të ndihmojë në rindërtimin e qyteteve të...

Lajme të tjera

Web TV