“O kokrra e…”/ Si nisi sherri mes deputetëve të PD-së në Kuvend (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një përplasje mes deputetëve të Partisë Demokratike, Dashnor Sula dhe Kreshnik Çollaku ka tërhequr vëmendjen e të pranishmëve pas mbylljes së mbledhjes së komisionit të Çështjeve Evropiane.

Nga pamjet e siguruara duket se Sula i drejtohet Çollakut, i cili nuk bën pjesë te deputetët demokratë në mbështetje të Rithemelimit, si “dele”, pasi ky i fundit nuk largohet nga salla.

“Jeni bërë dele mo Niku”, i thotë Sula deputetit që shërben edhe si nënkryetar i PD-së. “O kokrra e.., mos të të them ndonjë fjalë tjetër”, vijoi ai drejt Çollakut.

Ndihmës Sekretari Amerikan “zbarkon” në Paris, paralajmëron takimin e parë me Kurtin, ja çfarë pritet
Bosi i drogës Dritan Rexhepi kapet në Stamboll, reagon ministri Balla
Priten reshje bore? Meteorologu Hakil Osmani zbulon çfarë do të ndodhë me motin në fundjavë: Duke nisur nga dita e shtunë…
Çollaku replikoi duke i thënë Sulës se nuk e bën Ina Ramën presidente, duke iu referuar një propozimi të hershëm të Sulës për emërimin e ish-kryeprokurores si kryetare të shtetit.

Sula iu kthye duke i thënë se është krenar për propozimin e tij, ndërsa debati më tej u zhvillua në korridorin jashtë sallës me tonë të larta./E.T

 

 

Të fundit

Këta janë dy banorët që u eliminuan nga “BBVA 3”

Albi Nako dhe Arta Kabashi lanë shtëpinë e “Big Brother VIP Albania 3”. Albi u largua pas nominimit që Sara...

Ditë me shi, parashikimi i motit për sot

Ditën e Diel reshjet do të ulin intensitetin, por do të vijojnë të jenë të herëpashershme në një pjesë të madhe të territorit në...

Horoskopi i ditës, 25 Shkurt 2024

Dashi Dite përgjithësisht e qete kjo e sotmja për te dashuruarit. Duhet thënë se do i jepni me shume rëndësi komunikimit dhe do i zgjidhni...

Republikanët votojnë në Karolinën e Jugut, Trump përballë Haley me një avantazh masiv

Karolina e Jugut do të votojë sot për të zgjedhur kandidatin republikan që do të sfidojë Presidentin Biden në zgjedhjet e nëntorit për Shtëpinë...

Dy vite nga agresioni rus, ambasadorja amerikane: Ukraina duhet të fitojë!

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Ukrainë, Bridget Brink thotë se Uashingtoni do të vazhdojë ta mbështesë Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit...

Lajme të tjera

Web TV