Vettingu në Polici/ AMP nis në Nëntor seancat e hapura për publikun

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas hedhjes së dy shorteve të para mbi ndarjen e trupave vlerësuese, caktimin e anëtarit zëvendësues dhe anëtarit relator, si edhe shortimin për subjektet e vlerësimit, Trupat e Vlerësimit në Agjencinë e Mbikëqyrjes Policore janë drejt përfundimit të dosjeve përkatëse në të treja shtyllat e vlerësimit për 9 subjekte.

Përgjatë muajit Nëntor 2023, do të mbahen seancat e hapura në prani të medias dhe publikut.

Ministria e Brendshme dhe Agjensia e Mbikqyrjes Policore përmes një njoftimi, siguron median dhe publikun se procesi i Vetingut vijon në mënyrë të pandërprerë, në zbatim të plotë të afateve të përcaktuara në ligj dhe në përmbushje të pritshmërive të publikut për institucione me integritet të lartë në shërbim të qytetarëve./  S.M

Të fundit

Çfarë ndodhi mes çiftit? Ilnisa i lë partnerin për një natë Eglës: Sonte fli me Meritonin

Banorët e “Big Brother Vip”, Ilnisa Agolli dhe Gazi, së fundmi kanë injoruar hapur aktoren Egla Ceno, duke e...

Tom Cruise ndahet nga ish-gruaja e oligarkut rus Elsina Khayrova

Thuhet se Tom Cruise është ndarë nga e dashura e tij socialiste ruse, Elsina Khayrova, vetëm disa ditë pasi takoi fëmijët e saj. Aktori i...

Çfarë ndodhi? Luiz Ejlli ironizon “Big Brother VIP 3”

Fituesi i “BBV2”, këngëtari Luiz Ejlli ka dhënë mendimin e tij për edicionin e tretë të Big Brother VIP duke e krahasuar me emisionin...

Sekuestrohen mijëra euro e paund të padeklaruara, arrestohen 4 persona

Policia Kufitare ka arrestuar 4 shtetas, si dhe janë proceduar penalisht 3 të tjerë, pasi nga kontrollet në 4 pika të kalimit, janë evidentuar...

Deklarata e bujshme, këta emra politikanësh janë futur në “listën e zezë” të SHBA

Avokati i njohur, Idajet Beqiri shprehet se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duken të vendosur për të luftuar të korruptuarit, të inkriminuarit dhe personat...

Lajme të tjera

Web TV